За добу війська РФ обстріляли 14 населених пунктів на Донеччині – поліція

Національна поліція України повідомляє 14 травня, що впродовж минулої доби російські війська обстріляли 14 населених пунктів на Донеччині.

«Руйнувань зазнав 61 цивільний об’єкт: житлові будинки, промислові та аграрні підприємства, залізниця. Упродовж минулої доби російські війська вдарили по таких населених пунктах: Маріуполь, Авдіївка, Залізне, Лиман, Слов’янськ, Святогірськ, Сіверськ, Вугледар, Мар’їнка, Іллінка, Новолуганське, Ярова, Бахмутське, Богородичне, – йдеться у повідомленні.

Російські війська вели обстріли з авіації, танків, важкої артилерії, реактивних систем залпового вогню «Ураган», додали правоохоронці.

«Воєнні злочини РФ задокументовано. Поліція розпочала досудові розслідування за ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) КК України», – зауважують в НПУ.

Про постраждалих інформація не повідомляється.

Раніше цього дня голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що за останню добу російські війська зруйнували понад 50 будинків у населених пунктах Гірської та Попаснянської громад, у Лисичанську влучили в будівлю заводу.

Генштаб ЗСУ в ранковому зведенні 14 травня зазначив, що у Східній операційній зоні російські війська здійснюють вогневий вплив уздовж всієї лінії зіткнення та у глибині оборони українських військ: найбільша активність спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках.

В ОГП станом на ранок 14 травня повідомляють про 11 439 зареєстрованих злочинів агресії та воєнних злочинів.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити загибель 3238 і поранення 3397 цивільних людей через повномасштабну війну Росії проти України. Це дані від 24 лютого до півночі 3 травня, повідомили в УВКПЛ ООН. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Previous post Медсестру з Криму тиждень тримали у підвалі ФСБ та погрожували – адвокат
Next post Новий «придністровський фронт» та чи захопить Росія Молдову?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *