Росіяни почали скуповувати золото через падіння курсу рубля – ЗМІ

Російські банки відзначають дефіцит золотих злитків – саме їх купують роздрібні інвестори.

У банках РФ спостерігається підвищений попит на золоті злитки з боку населення на тлі зростання інфляції та різких валютних коливань. Про це 19 вересня пише російське видання Коммерсант із посиланням на джерела у кількох великих фінустановах.

 

За словами окремих учасників ринку, банки відзначають дефіцит золотих злитків – саме їх купують роздрібні інвестори.

 

Водночас найбільші банки запевняють, що у них злитків достатньо, а нестача може виникати у невеликих гравців на ринку, які купують золото у виробників під замовлення клієнтів, не формуючи запасів.

 

“Ми бачимо зростання попиту на золоті злитки не тільки в останні два тижні, а й за ширший період. За останні три місяці ми реалізували вдвічі більше злитків, ніж за аналогічний період минулого року”, – розповіли у Тінькофф-банку.

 

У фінустанові зазначили, що золото захищає капітали від коливань на валютному ринку при нестабільності рубля. У банку пояснили, що інтерес до золота як захисного активу серед населення могло підштовхнути  “зростання інфляційних очікувань”.

 

При цьому у ВТБ заявили про “стабільний інтерес” до купівлі золота населенням – там кажуть, що очікують на помірне зростання попиту до кінця року. А у Сбербанку заявили про невелике зростання попиту на золоті зливки, порівняно з останнім тижнем серпня.

Нагадаємо, 15 вересня Центробанк РФ через тиск інфляції підвищив облікову ставку до 13% річних.

Як відомо, у серпні курс долара в Росії перевищив 100 рублів, а євро коштував понад 111 рублів. Це були рекордні показники з березня 2022 року.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

Previous post ЗСУ відбили 10 атак Росії біля Мар’їнки протягом доби
Next post Зеленський в ООН про спроби «тіньових угод» із РФ: «Злу не можна довіряти»