докази свідчать про вчинення військами РФ воєнних злочинів в Україні

0 0
Read Time:1 Minute, 16 Second

Експерти ООН дійшли висновку, що під час широкомасштабного вторгнення Росії в Україну були скоєні воєнні злочини, включаючи бомбардування цивільних районів, численні розстріли, тортури та сексуальне насильство.

«На підставі доказів, зібраних комісією, вона дійшла висновку, що в Україні були скоєні воєнні злочини», – заявив Ерік Моуз, голова Комісії з розслідування злочинів в Україні, на засіданні Ради ООН з прав людини в Женеві.

Комісія, створена в травні для розслідування злочинів під час війни Росії в Україні, представила висновки про злочини, скоєні під час широкомасштабного вторгнення, розпочатого Москвою 24 лютого.

Моуз сказав, що його експерти з комісії отримали та задокументували «достовірні заяви щодо багатьох інших випадків страт».

У висновку комісії цитуються свідчення колишніх ув’язнених, які утримувалися в російських слідчих ізоляторах, в яких йдеться про побиття, ураження електричним струмом і примусове роздягання. Комісія також висловила серйозну стурбованість щодо розстрілів у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях, які раніше були окуповані російськими військами.

Читайте також: На деокупованій Київщині знайшли ще два тіла зі слідами катувань – поліція

Моуз зазначив, що були виявленні випадки вчинення російськими військовими гендерних і сексуальних злочинів проти людей віком від 4 до 82 років.

«Ми були вражені великою кількістю страт у районах, які ми відвідали. Зараз комісія розслідує такі випадки смерті в 16 містах і селищах», – додав Моуз.

Цих заяв російська сторона наразі не коментувала, проте раніше Москва, попри численні докази, заперечувала свої атаки на цивільних в Україні.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 18 вересня змогло підтвердити 5 916 випадків загибелі і 8 616 – поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Previous post Верховний Суд визнав недійсною купівлю холдингом Новинського майже 30% акцій Харківобленерго
Next post Пєсков здивувався “істеричній” реакції росіян на мобілізацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.