Warning: sprintf(): Too few arguments in /sites/ua24.news/wp-content/themes/infinity-news/inc/breadcrumbs.php on line 252

Стало відомо, що бджоли можуть розрізняти парні та непарні числа

Стало відомо, що бджоли можуть розрізняти парні та непарні числа

Фото: pixabay.com

Бджоли можуть розрізняти парні та непарні числа

Дослідники поки що не можуть пояснити те, як комахам вдається це робити. Проте ті успішно продемонстрували свою здатність.


Вчені вперше виявили, що бджоли здатні розрізняти парні та непарні числа. Про це пише IFLS.


Зазначається, що вони здатні до цього, навіть якщо ніколи раніше їх не бачили.


Такого висновку дійшли дослідники з Університету Дікіна. Вони розмістили картки з різною кількістю фігур поруч із годівницями для бджіл. Так, одну групу навчили асоціювати парні числа із солодкою водою, а непарні – із гірким на смак хініном. Другу групу навчили протилежним асоціаціям.


Бджоли успішно продемонстрували свою здатність вибирати відповідне число, зіткнувшись із вибором між годівницями.


“Ті бджоли, яких вчили асоціювати парні числа з винагородою, переважно летіли до годівниці з 12 фігур, тоді як ті, кого вчили віддавати перевагу непарним числам, вибирали ту, яка позначена 11 фігурами. Жодна з груп не впоралася із завданнями на усі 100%, але показники успіху близько 70% явно статистично значущі”, – розповіли вчені.


Проте, як комахам це вдається, вчені поки зрозуміти не змогли.


“Ми подумали, що це може бути пов’язане з кількістю пелюсток. Парна і непарна кількість пелюсток може бути ще одним способом розрізнення бджолами квітів (разом з кольором і запахом), який допомагає їм дізнатися або повідомити товаришів по вулику про найбагатші джерела їжі. Або ж це можуть бути перші бджоли, які будь-коли використовували цю здатність, що відображає їхню здатність до швидкого навчання”, – додали фахівці.


Нагадаємо, у Данії вчені виявили раніше невідому здатність бджіл до очищення повітря. Комахи накопичують на своєму тілі крихітні частинки мікропластику.


У Бразилії рибалка, рятуючись від бджіл, стрибнув в озеро з піраньями та загинувНовини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet


 

Previous post Українські біатлоністки отримали нового головного тренера
Next post Урожай пшениці в Індії під загрозою через спеку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *