Китай назвав причиною війни “управління безпекою” у Європі. Кажуть: Могли уникнути – новини України, Політика

У міністерстві закордонних справ Китаю назвали причиною війни Росії проти України “проявом проблем, що накопичилися в управлінні безпекою Європи”. Про це на брифінгу повідомила речник МЗС КНР Мао Нін.

Коментуючи візит посланника КНР з “політичного врегулювання” Лі Хуейя до Берліна, вона заявила, що війна РФ проти України є “трагедією, якої можна було б уникнути”.

“Є болючі уроки, над якими повинні серйозно замислитися всі сторони. Українська криза, по суті, є проявом проблем, що накопичилися в управлінні безпекою Європи. Китай завжди виносить власне незалежне рішення, виходячи із суті питання”, – сказала Мао.

Дипломат також повторила звичні для Пекіна мантри про “прихильність до миру та переговорів”, а також “пошук політичного рішення”.

ДОВІДКА. Китай заявляє про свою “нейтральну” позицію щодо війни Росії проти України, яку Пекін називає “українською кризою”. КНР неодноразово повторювала кліше російської пропаганди про те, що РФ на війну спровокували НАТО і США, а також не засуджувала війну, яку Москва веде для знищення українського народу. Проте в той же час заявляла про прихильність до принципу територіальної цілісності та непорушності встановлених кордонів. Китайські офіційні особи регулярно закликають до переговорів та кажуть, що вони “за мир у всьому світі”.

Нещодавно Київ та Пекін повідомили про переговори Володимира Зеленського та Сі Цзіньпіна – український лідер заявив, що у них була “тривала” і “змістовна” розмова.

Читайте також: Кулеба сказав посланцю Сі Цзіньпіна: Не буде заморозки конфлікту чи втрати територій

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter.

Previous post 457 доба повномасштабного вторгнення: оперативні дані від Генштабу
Next post Кремль може спонукати пострадянських союзників до допомоги в уникненні санкцій – ISW