На саміті Кримської платформи ухвалили резолюцію

0 0
Read Time:1 Minute, 10 Second
На саміті Кримської платформи ухвалили резолюцію

Фото: Верховна Рада

Через війну саміт відбувся за кордоном

Перший парламентський саміт Кримської платформи відбувся у хорватському Загребі. Резолюція містить звернення до Росії.


 

Парламентський саміт міжнародної Кримської платформи ухвалив рішення про створення постійно діючого міжпарламентського комітету. Про це йдеться у резолюції, ухваленій за підсумками саміту, що відбувся у хорватському Загребі у вівторок, 25 жовтня.


 


Відповідно до резолюції, комітет зможе надавати експертизу національним і міжнародним партнерам, інформувати на національних і міжнародних майданчиках про реальну ситуацію у тимчасово окупованому РФ Криму.


 


Також планується розробити дієвий механізм вироблення можливих спільних позицій для подання на міжпарламентських асамблеях і підготовки спільних документів з питань безпеки, прав людини, культурної спадщини, загроз довкіллю, спричинених тимчасовою окупацією Криму.


 


Саміт закликав РФ “негайно припинити невпинні зусилля змінити демографічну структуру тимчасово окупованого Криму шляхом переселення російських громадян”.


 


Крім того, у резолюції йдеться про подальшу політичну, дипломатичну, гуманітарну, фінансову та іншу підтримку України як жертви російської агресії.


 


“Учасники заявляють, що вони мають намір… працювати з міжнародними парламентськими асамблеями, такими як Європейський парламент, парламентські асамблеї Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, Чорноморського економічного співробітництва й Арабський парламент, з метою ухвалення рішень, спрямованих на деокупацію Криму і міста Севастополь, а також відновлення територіальної цілісності України”, – йдеться у документі.


 


Нагадаємо, на саміті у режимі онлайн виступив президент Володимир Зеленський, заявивши, що повернення українського прапора у Крим означатиме прихід на острів звичайних для Європи “нормальностей”.


 

Previous post 16 підприємств Ахметова та Новинського подали позови проти Росії до ЄСПЛ
Next post Українці у "Дії" вже купили військових облігацій на 70 мільйонів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *