Кулеба пояснив, чого Україна хоче від Гааги, а чого – від спецтрибуналу у покаранні Путіна – новини України, Політика

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, чому для України важливо домогтися притягнення до відповідальності російського диктатора Володимира Путіна та інших військових злочинців РФ не лише Міжнародним кримінальним судом, а й спецтрибуналом. Про це він розповів у прямому ефірі в Instagram у бесіді з журналістом Вадимом Карп’яком.

Карп’як запитав Кулебу, чи має Україна зараз розуміння конкретних очікувань від МКС і трибуналу.

“МУС може засудити все, крім злочину агресії. Тому нам потрібен трибунал щодо злочину агресії. Тобто мало засудити Путіна за те, що він стоїть за викраденням дітей, вбивством військовополонених, руйнуваннями артилерією та ракетами цивільної інфраструктури, за розстрілами та тортурами цивільних та “Потрібно засудити Путіна за те, що називають матір’ю всіх злочинів, – це злочин агресії”, – пояснив Кулеба.

Він підкреслив, що з низки юридичних причин МКС цього зробити не може за жодних обставин, тому потрібний спецтрибунал.

“Коли кажуть, що спецтрибунал потрібен, щоб засудити Путіна за військові злочини – це неправильно. Спецтрибунал – це засудити за один злочин, злочин агресії. Але не тільки Путіна, а й усіх, хто брав участь у прийнятті цього рішення”, – сказав глава МЗС.

Він додав, що найбільшим юридичним питанням у цьому плані є імунітет Путіна як глави держави, тому що у випадку МКС цей імунітет не може бути застосований, а у випадку спецтрибуналу – “як може, так і не може, є нюанси”.

  • 17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна та дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової за депортацію дітей з України. Виданий у Гаазі ордер – довічний.
  • Україна говорить про 16 000 депортованих дітей, міжнародні слідчі оцінили їхню кількість приблизно у 6000 на лютий 2023 року.

Читайте також: Шойгу, Лаврову, Патрушеву приготуватись. У Гаазі дали ордер на арешт Путіна: що далі

Оксана Житнюк

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter.

Previous post Поліція Київщини затримала жінку за підозрою у серії отруєнь із загиблим
Next post Ситуація на Бахмутському напрямку найбільш складна, але її «вдається стабілізувати» – Залужний