Warning: sprintf(): Too few arguments in /sites/ua24.news/wp-content/themes/infinity-news/inc/breadcrumbs.php on line 252

Російських та білоруських спортсменів допустять до Олімпійських ігор 2024 року, але з умовами – новини України, Спорт

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) розгляне можливість виступів російських та білоруських спортсменів на майбутніх літніх іграх 2024 року в Парижі та зимових іграх 2026 року в Мілані за дотримання спортсменами суворих правил. Про це повідомляє Tribuna.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

МОК провів засідання Виконавчої ради щодо подальшого усунення росіян та білорусів від спортивних змагань.

Обговорення складалося із трьох частин:

1) санкції проти російської та білоруської держав та урядів;

2) солідарність олімпійського руху з українськими спортсменами та українською олімпійською спільнотою;

3) можливий доступ до спортивних змагань окремих спортсменів із російськими чи білоруськими паспортами.

Виконавча рада підтримала виконання першого та другого пункту обговорення, закликавши до посилення чинних санкцій.

Що стосується окремих спортсменів з російськими чи білоруськими паспортами, то переважна більшість учасників кожного з консультаційних дзвінків заявила, що “слід поважати права всіх спортсменів на ставлення без будь-якої дискримінації відповідно до Олімпійської хартії, уряди не повинні вирішувати, які спортсмени можуть брати участь у змаганнях, а які ні”.

Жоден спортсмен не повинен бути позбавлений права брати участь у змаганнях лише через його паспорт, заявили у МОК. Шлях до участі спортсменів у змаганнях повинен дотримуватись суворих вимог: спортсмени повинні брати участь у змаганнях у нейтральному статусі.

Участь у змаганнях зможуть брати лише спортсмени, які повністю дотримуються олімпійської хартії. По-перше, це спортсмени, які не діяли проти миротворчої місії МОК, активно підтримуючи війну в Україні.

По-друге, лише спортсмени, які повністю дотримуються Всесвітнього антидопінгового кодексу та всі відповідні антидопінгові правила та положення, матимуть право на виступи. Потрібно провести індивідуальні перевірки для всіх спортсменів, повідомив МОК.

Читайте також: Кулеба покликав чиновників, для яких “спорт поза політикою”, на льодову арену у Дружківці

Вадим Ребрина

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter.

Previous post “Дуже скоро прийде відплата за те, що вони зробили з так званим братом”. Кривошапко записал песню-ответ российским оккупантам. Видео
Next post Мобілізовані з Сибіру повідомили, що їх кинули в Донецькій області без допомоги