У МОК відреагували на запрошення Зеленського відвідати Бахмут

27 січня президент України Володимир Зеленський заявив, що запрошує Баха до Бахмуту Донецької області, де зараз тривають бої,щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує”.

У МОК зазначили, що Бах відвідував Україну влітку 2022 року на запрошення Національного олімпійського комітету України.

“Під час цього візиту він зустрівся зі спортсменами, які постраждали від війни, став свідком зруйнованої спортивної інфраструктури, а також зустрівся з президентом Зеленським для широкої бесіди. Після цього візиту вони також спілкувалися телефоном. Наразі планів на черговий візит до України немає” , – йдеться у повідомленні.

контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, зокрема з території Білорусі. У зв’язку з цим 28 лютого виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету (МОК) рекомендувала виключити спортсменів РФ та Білорусі зі всіх міжнародних змагань, а також не запрошувати на заходи чиновників із цих країн.

25 січня 2023 року МОК виступив із заявою, в якій зазначив, що санкції проти Росії та Білорусі як держав залишаються в силі і на жодних змаганнях не можуть бути показані ідентифікатори цих країн, такі як прапор чи гімн. Однак у МОК вирішили додатково вивчити можливість участі окремих спортсменів із РФ та Білорусі у змаганнях за суворих умов.

Президент України Володимир Зеленський після цього запросив голову МОК Томаса Баха до Бахмута, “щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує”. Зеленський 24 січня під час телефонної бесіди з президентом Франції Еммануелем Макроном наголосив, що “спортсменам з Росії не місце на Олімпійських іграх у Парижі”, а 29 січня написав французькому лідеру листа на цю ж тему.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розкритикував позицію Міжнародного олімпійського комітету щодо можливості участі російських спортсменів в Олімпіаді, заявивши, що “МОК готовий розтоптати могили тисяч невинних людей, яких убили та вбивають росіяни”. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що російські спортсмени не можуть брати участь в Олімпіаді під жодним прапором, оскільки “вони заплямовані кров’ю українців”.

Глава НОК України Вадим Гутцайт не виключив бойкоту Україною Олімпіади, якщо в ній братимуть участь білоруси та росіяни.

31 січня у МОК заявили, що затверджені санкції проти російських та білоруських спортсменів не підлягають перегляду.

Previous post СБУ викрила агентів ФСБ на Дніпропетровщині — tsn.ua
Next post Собор Паризької Богоматері у Парижі вже наступного року знову відкриють — Світ — tsn.ua