У Москві скасували єдину п’єсу, де грала Ахеджакова / Бульвар Шоубіз

“Спектакль “Гра в джин”, призначений на 13-те та 28 лютого, а також на 29 березня, не відбудеться”, – йдеться в афіші.

Причини скасування не називаються.

“Радіо Свобода” зазначає, що раніше “Сучасник” зняв з показу іншу виставу з Ахеджаковою – “Перший хліб”. На нього скаржилося до Генпрокуратури РФ об’єднання “Офіцери Росії” у зв’язку з тим, що в п’єсі “надмірно використовується ненормативна лексика”, а також є “неприкрита пропаганда одностатевого кохання”.

Журналісти зазначають, що наприкінці 2022 року в Петербурзі на невизначену дату перенесли виставу “Мій онук Веніамін”, у якій також грала Ахеджакова. Причину названо не було, проте саме тоді актрису багато і різко критикували пропагандисти Кремля.

контекст:

Ахеджакова відома своєю активною громадянською позицією – зокрема, навесні 2015 року вона заявила, що після анексії Криму та бойових дій на Донбасі більше не можна говорити, що українці та росіяни – братні народи, а влітку 2016-го повідомила, що не виступатиме в анексованому Росією Криму.

Восени 2019 року вона засудила політику Кремля щодо кримських татар, у вересні 2020-го висловлювалася на підтримку протестів у Білорусі, а у лютому 2021-го засудила дії силовиків під час протестів у Росії.

Ахеджакова неодноразово виступала проти нападу РФ на Україну. 30 січня 2022 року вона підписала листа “Аби не було війни!”, в якому висловилася проти нападу РФ.

6 березня актриса заявила, що не вибачить Росії нападу на Україну. “Говорити треба. Хлопці, не мовчіть. Все одно нам хана”, – заявила вона.

Previous post Прорив у створенні квантового суперкомп’ютера – вчені рекордно швидко передали інформацію – новини України,
Next post Уоллесу доручено вивчити, які літаки Британія може у перспективі передати Україні – новини України, Політика