Транзит української агропродукції через Польщу, Словаччину та Угорщину не обмежується – Мінагропрод України

“За словами міністра, сушею найбільше української продукції, майже 90%, транспортується транзитом через Румунію, на другому місці Польща – 10%, і найменший транзит здійснюється через Угорщину (близько 5–6%) та Словаччину (1,5%). “, – йдеться у повідомленні.

У Мінагропроді зазначили, що “транзит української сільськогосподарської продукції через Польщу запрацює вночі з 20 на 21 квітня”.

“Обсяг транзитних товарів через цю країну, а також через Угорщину та Словаччину не обмежуються. Однак до транзиту через свою територію Польща застосовуватиме додатковий контроль. Про ці заходи вже повідомлено учасників ринку. У разі їх уточнення інформацію буде доведено в робочому порядку”, – пояснили у відомстві.

За словами Сольського, продукція українського аграрного сектору не поступається якістю європейській, а український уряд і конкретно його міністерство “докладають максимум зусиль, щоб мінімізувати втрати аграріїв”.

“Наш аграрний ринок може пишатися тим, що у складних умовах, під час війни, витримує високу європейську конкуренцію з ринком, який має багато дотацій та преференцій порівняно з українським бізнесом”, – заявив міністр.

контекст:

Вже кілька країн призупинили сухопутний імпорт зерна з України або оголосили про наміри це зробити через побоювання, що ціна, що знизилася в результаті ввезення зерна, нашкодить їх фермерам.

У Польщі фермери скаржилися, що українське зерно осідає у Польщі та не експортується далі, через що різко впали закупівельні ціни на зернові. 15 квітня міністр розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буда підписав документи про тимчасову заборону імпорту українського зерна до Польщі до 30 червня.

Угорщина 9 квітня заявила про посилення заходів щодо контролю імпорту зерна, що надходить із України. А 15 квітня міністр сільського господарства Угорщини Іштванм Надь заявив, що Угорщина забороняє імпорт сільськогосподарської продукції з України.

16 квітня стало відомо, що Болгарія розглядає питання щодо заборони імпорту українського зерна.

17 квітня про припинення імпорту збіжжя з України оголосила Словаччина.

18 квітня стало відомощо Україна домовилася з урядом Польщі про відновлення транзиту агропродукції за умови, якщо зерно з України супроводжуватиметься конвоєм та контролюватиметься за допомогою GPS-трекерів.

19 квітня Болгарія запровадила тимчасову заборону імпорту продовольства з України, при цьому зберігається транзит товарів.

Previous post Позиція президента Франції до Тайваню сподобалася Китаю, але стурбує Захід – новини України, Політика
Next post Гранат-1 – чому цей БПЛА не надто небезпечний для ЗСУ