У забороні імпорту українського зерна до Польщі є політичний підтекст – міністр аграрної політики України

За його словами, рішення про заборону на ввезення зерна Варшава ухвалила без попередження української сторони. До цього боку розглядали лише скорочення експорту, проте у п’ятницю з’явилося рішення Польщі щодо повної заборони.

Сольський заявив, що це може бути пов’язане з тим, що у Польщі цього року мають відбутися вибори до парламенту.

Він спростував версію поганої якості українського зерна. За словами Сольського, досі Україна не отримувала таких скарг. Однак міністр припускає, що окремі партії могли бути пошкоджені в умовах проблем із постачанням. Він зазначив, що подібне трапляється під час міжнародних перевезень.

“90% прикладів зауважень щодо якості зерна було з однієї основної причини – це простоювання тижнями чи місяцями”, – сказав Сольський.

контекст:

Після того, як вивезення українського зерна було ускладнене через російську агресію, Україна почала шукати альтернативні шляхи експорту до Євросоюзу, вони переважно проходять через Румунію та Польщу. Але польські аграрії скаржаться, що це зерно осідає у Польщі і не експортується далі, через що різко впали закупівельні ціни на зернові. У Польщі відбувалися акції протесту фермерів, на тлі кризи у відставку пішов міністр сільського господарства.

15 квітня Польща заборонила імпорт українського зерна до 30 червня. Міністр розвитку та технологій Вальдемар Будда заявив у Twitter, що Польща вестиме переговори з Україною “про побудову жорсткої системи”, яка гарантуватиме виключно транзит товарів через Польщу.

Міністерство аграрної політики та продовольства України розкритикувало рішення Польщі та заявило, що воно суперечить домовленостям. “Ми розуміємо, що у польських фермерів склалася складна ситуація, однак наголошуємо, що зараз найскладніша ситуація у фермерів України. Саме на території України йде війна, саме українські фермери зазнають колосальних збитків від війни Росії проти України, і саме українські фермери гинуть на своїх полях від російських мін”, – заявили у міністерстві.

18 квітня Міністерство економіки України заявило про те, що домовилося з урядом Польщі про поновлення транзиту. За словами першого віце-прем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко, Кабмін очікує на уточнення від польської сторони щодо технічних питань.

Previous post Міноборони: На Донбасі йде наступ Росії, на деяких ділянках – контратаки ЗСУ – новини України, Політика
Next post Молдова оголосила небажаною особою співробітника посольства Росії