У Росії приховано дані про видобуток нафти через санкції – новини України,

Росстат припинив публікувати дані про нафтовидобуток у Росії, випливає з опублікованого відомством звіту за березень і перший квартал 2023 року.

Раніше Федеральна служба державної статистики щомісяця надавала інформацію про нафтовидобуток, але в останній доповіді такої статистики немає. Від коментарів у Росстаті відмовилися, пише Інтерфакс.

За січень-лютий цього року індекс нафтогазового виробництва (видобуток нафти з урахуванням газового конденсату і без), згідно з даними Росстату, становив мінус 2,6% до січня-лютого минулого року, зазначає РБК.

У лютому цього року в РФ на законодавчому рівні дозволили уряду закривати будь-яку офіційну статистику. У Росстаті тоді заявили, що не припинили публікацію жодного показника.

Росія призупинила чи відклала публікацію деяких ключових статистичних даних після вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Російське Міненерго перестало оприлюднювати статистичні дані про виробництво нафти, пояснивши це ризиками тиску учасників російського ринку із боку Заходу.

У макропрогнозі на 2023-2026 роки міністерство вирішило не розкривати низку даних, зокрема прогноз з видобутку нафти. За даними джерел Інтерфаксу, “через протидію санкційним рішенням у відкритій частині прогнозу виключили показники, відкриття даних за якими може завдати шкоди, переважно це дані щодо ПЕК”.

У доповіді Росстату про промислове виробництво за березень виключено дані лише про виробництво нафти. Статистику щодо газу, ЗПГ та нафтопродуктів опублікували.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), у січні 2023 року доходи Росії від експорту нафти і газу становили $18,5 млрд, що на 38% менше, ніж за аналогічний період 2022 року – тоді експортні доходи країни становили $30 млрд.

  • У лютому російський уряд вирішив скоротити видобуток нафти на 500 тисяч барелів (5%) на добу.
  • За словами єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон, РФ змушена вдатися до такого кроку під тиском західних санкцій.
  • Помічник міністра фінансів США з економічної політики Бен Гарріс пояснив, що РФ просто не може продати все, що видобуває. Механізм обмеження цін на російську нафту загалом спрацював так, як слід, наголосив чиновник: доходи Кремля падаю, а стабільність світових енергетичних ринків не постраждала.
  • З 5 грудня країни G7, Австралія та Євросоюз запровадили обмеження ціни на продаж нафти з Росії до третіх країн. Пізніше до них приєдналися Норвегія та Швейцарія. Стеля встановлена ​​на рівні $60 за барель. Україна наполягає на зниженні порога до $30-35 за барель.
  • З 5 лютого набули чинності нові санкції – ембарго на постачання нафтопродуктів до ЄС та обмеження цін на них для третіх країн. Для дизеля поріг встановлений на рівні $100 за барель, мазуту – $45.

Віра Касіян

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter.

Previous post Ердогану стало погано в прямому ефірі, пішли чутки про інфаркт, влада Туреччини спростовує – новини України, Політика
Next post На нових супутникових знімках Маріуполя можуть бути кладовища російських військових – Андрющенко