Профільний комітет Європарламенту підтримав продовження безмитної торгівлі з Україною на рік. Завтра його розглянуть посли ЄС

Депутати погодилися продовжити мораторій на імпортні та антидемпінгові мита та захисні заходи щодо українського експорту. Це має допомогти Україні, торгові можливості якої обмежені війною з Росією.

“Комітет з міжнародної торгівлі у четвер дав “зелене світло” для призупинення імпортних мит ЄС на український експорт ще на рік для підтримки економіки країни”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, парламенту пропонується призупинити тарифи на фрукти та овочі, на які поширюється система вхідних цін, а також на сільськогосподарську продукцію та продукти її переробки, на які поширюється дія тарифних квот.

Згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, з 1 січня 2023 року промислові товари підпадають під нульове мито, тому вони не включені до нової пропозиції, зазначають у комітеті.

Депутати Європарламенту прийняли проект доповіді комітету, підготовлений постійним доповідачем України Сандрою Калнієте, 27 голосами при одному голосі “проти” і семи тих, хто утримався.

Редактор редактор Radio Free Europe / Radio Liberty з питань Європи Рікард Йозвяк припустив у Twitter, що 28 квітня проект можуть затвердити посли Євросоюзу.

Планується, що проект доповіді буде винесений на голосування Європарламенту на пленарному засіданні 8-11 травня.



контекст:

Пропозиція скасувати на рік мита вперше прозвучала 27 квітня 2022 року. Цей крок був покликаний допомогти збільшити експорт України до ЄС та полегшити скрутне становище українських виробників та експортерів в умовах військового вторгнення Росії.

4 червня 2022 року набув чинності регламент Європейського парламенту та Євроради про тимчасові заходи щодо лібералізації торгівлі, що звільняють на рік український експорт від мит. Призупинення поширюється на мита для промислової продукції, систему вхідних цін для фруктів та овочів, усі тарифні квоти для сільськогосподарської продукції, антидемпінгові мита на імпорт товарів походженням з України, глобальні захисні заходи щодо українських товарів.

“Ці нові правила діятимуть рік і допоможуть українським виробникам та експортерам витримати навантаження війни та зміцнити свої позиції на європейському ринку”, – наголосило Мінекономіки України.

Previous post У комітеті Ради спростували інформацію щодо обмеження права на навчання для чоловіків під час війни – новини України, Політика
Next post Вірменія закликає до більшої міжнародної присутності для зниження напруги в Нагірному Карабасі