Колаборант Сальдо зареєстрував зернову компанію у Британії

У публікації зазначається, що у червні 2022 року британський уряд заморозив усі активи Сальдо в країні та заборонив йому в’їзд. Британська влада звинувачує його в “просуванні політики та дій, які дестабілізують Україну, підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету чи незалежності України”.

Проте з’ясувалося, що з листопада він значиться як власник британської компанії з адресою у центрі Лондона. Йдеться про компанію Grainholding Ltd., яка займається вирощуванням та торгівлею зерновими.

Інформація про компанію опублікована на урядовому порталі Великобританії. У профайлі сказано, що її було зареєстровано 17 листопада 2022 року. Співзасновником компанії разом із Сальдо вказано ще одного колишнього регіонала, екс-нардепа Григорія Смітюх.


Скріншот: find-and-update.company-information.service.gov.uk

Скріншот: find-and-update.company-information.service.gov.uk


The Guardian зазначила, що реєстраційна палата Великобританії не вимагає підтвердження особи під час створення компаній. За даними реєстру, капітал Grainholding складає £1 млн, половина акцій належить Сальдо, ще 50% належать іншому українцю.

Представник уряду відмовився повідомити, чи було вжито будь-яких заходів проти Grainholding, що залишається у списку діючих компаній, оскільки “приватні випадки не коментуються”.

Видання зауважило, що ділові інтереси Сальдо варіюються від будівництва до виробництва комплектів для йоги. Запис в офіційному британському реєстрі компанії Grainholding свідчить, що він, можливо, розширив їх, зацікавившись “прибутковою торгівлею українськими сільськогосподарськими товарами”, йдеться у статті.

контекст:

У березні 2022 року колишній мер Херсона Сальдо серед інших херсонських колаборантів увійшов до так званого “Комітету порятунку “За мир і порядок”. У квітні стало відомо, що російські окупанти призначили Сальдо “головою Херсонської військово-цивільної адміністрації”.

На початку серпня Сальдо госпіталізували. Він знаходився в одній із лікарень окупованого Росією Криму та був підключений до апарату штучної вентиляції легень. Згодом, за даними РосЗМІ, його вивезли до Москви. ЗМІ писали, що колаборанта могли отруїти.

Сальдо 12 вересня вперше після госпіталізації з’явився у соцмережах, потім повернувся на окуповану РФ частину території Херсонської області та взяв активну участь у процедурі її незаконного “приєднання до РФ”, підписавши з президентом РФ Володимиром Путіним у Кремлі відповідний “документ”.

На початку січня 2023 року в Офісі генпрокурора повідомили про завершення розслідування щодо трьох херсонських колаборантів – Сальдо, його колишнього заступника Кирила Стремоусова (загинув у листопаді 2022 року) та “мера Херсона” Олександра Кобеца. Ним інкримінують держзраду, колабораційну діяльність, виправдання збройної агресії РФ проти України.

Проти Сальдо, крім Великобританії, санкції ввели ЄС, США, Канада, Швейцарія, Австралія, Японія, Нова Зеландія та Україна. В Україні він із грудня 2022 року перебуває у розшуку.

Previous post Олімпіада-2024. Від атлетів з Росії та Білорусі не вимагатимуть засудження війни – L’Equipe – новини України, Світ
Next post Загарбники протягом доби атакували вісім громад Сумщини — tsn.ua