Україна попросить про часткове списання боргу щодо євробондів | новини України

МВФ бачить потенціал списання державного боргу цього року приблизно на $15 млрд.

Андрій Водяний

Андрій Водяний

Старший редактор новин

У меморандумі з МВФ помітили натяк на часткове списання боргу України з євробондів
Фото: depositphotos.com

Аналіз боргової стійкості (DSA) України, здійснений Міжнародним валютним фондом у рамках третього перегляду програми розширеного фінансування EFF, передбачає часткове списання боргу, пише Інтерфакс-Україна.

У документах немає прямої згадки про бажаність часткового списання боргу, але МВФ заявляє про необхідність знизити держборг до 2028 року до 82% ВВП та до 65% ВВП 2033 року.

“МВФ бачить наш державний борг стійким за коефіцієнта борг/ВВП на рівні 82% у 2028 році. При цьому МВФ прогнозує, що без реструктуризації держборг України зросте до 91,2% ВВП у 2028 році, а отже, для досягнення стійкості Україні варто знизити цей борг на 9,2% від ВВП, або приблизно на $21 млрд”, – сказав керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій.

“З цього можна зробити висновок, що МВФ бачить потенціал списання державного боргу цього року приблизно на $15 млрд. Це дуже велика сума, якщо врахувати, що основним об'єктом такого списання мають стати єврооблігації, загальна сума випуску яких становить $21,2 млрд”, – сказав він.

Фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків вважає, що меморандум написаний так розпливчасто, що з нього не можна чітко визначити параметри реструктуризації, і кожен може там побачити те, що хоче, однак ринок чекає на списання боргу, “хіба що крім якихось суперпереможно налаштованих”.

“Оптімісти чекають [списание] 30-40%, песимісти – 40-50-75%. Особисто я очікую, що списання буде, орієнтуюсь на 40%”, – сказав експерт агентству. За його словами, пропозиції про списання на рівні 70-75% суперечать заявам Мінфіну про плани повертатися на ринок.

Previous post Сирський про відставку Залужного: Ми були командою, президент так вирішив, накази не обговорюю | новини України
Next post Магнітні бурі 29-31 березня 2024 – сонячну пляму можна побачити із Землі