“Інтерпайп” закликав змінити систему бронювання для прифронтових підприємств

“За державними нормами на критично важливих підприємствах, до яких належить “Інтерпайп”, бронюванню підлягають 50% військовозобов'язаних від поточної кількості. Причому вже мобілізовані працівники – не військовозобов'язані, а військовослужбовці. Відповідно, ми можемо бронювати половину поточної кількості за мінусом мобілізованих”. що більше наших співробітників ми віддаємо фронту, то менше можемо забронювати тих, хто залишився працювати”, – сказав HR-директор.

За його словами, критично важливий для “Інтерпайпу” хоча б один із трьох варіантів пом'якшення обмежень бронювання.

“Це або аналогічно підприємствам паливно-енергетичного комплексу зняття обмежень за кількістю військовослужбовців, що підлягають бронюванню. Або збільшення до 80% кількості заброньованих. Або хоча б дозвіл додатково бронювати 100% чисельності мобілізованих працівників”, – вважає він.

Ще одна необхідна зміна, на його переконання, – це тримісячний імунітет від мобілізації для новоприйнятих працівників, щоб компанія могла їх забронювати.

“Офіційний прийом на роботу військовозобов'язаного працівника передбачає постановку його на військовий облік і, з великою ймовірністю, негайну мобілізацію. Зараз це серйозний стопер для потенційних кандидатів, які віддають перевагу тимчасовій договірній зайнятості в маленьких компаніях”, – зазначає Пахомов.

Він додав, що без таких змін зупинка виробництва через нестачу персоналу цілком можлива.

Поки що “Інтерпайп” намагається уникнути небажаного сценарію, поповнюючись фахівцями у прифронтових містах, де розташовані його активи, щоб якщо не повністю зупинити, то хоча б уповільнити критичне загострення проблеми. Найгостріший брак працівників – у Нікополі, який з липня 2022 року є зоною бойових дій. Люди на заводах працюють понаднормово, іноді без вихідних. Це компенсується матеріально, але в такому режимі компанія може працювати на обмежений час, зазначив керівник.

Previous post Збірну України з футболу візьмуть під посилену охорону під час Євро-2024
Next post «Наблизило до отримання німецького громадянства»: реакції українців у Німеччині на обмеження консульських послуг