Німеччина ініціювала програму інвестиційних гарантій для німецького бізнесу в Україні – новини України, Економіка

Федеральне міністерство економіки та клімату Німеччини ініціювало програму інвестиційних гарантій для німецьких компаній в Україні. Про це повідомляє прес-служба міністерства економіки.

Програма гарантування інвестицій спрямована на довгострокове пом’якшення ризиків для німецьких інвесторів, запобігання або компенсацію втрат та полегшення отримання фінансування для реалізації інвестиційних проектів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Програма покриває такі ризики, як війна, експропріація (націоналізація), трансферний ризик і ризик конвертації, ризик порушення договору.

Для участі у програмі необхідно внести одноразовий платіж (відсутній для інвестицій до 5 млн євро та 0,5% для інвестицій понад 5 млн євро) та робити щорічні внески, які нараховуються від суми покриття.

Гарантії застосовуються до нових проектів та інвестицій, але в деяких випадках можуть покривати нещодавно вкладені кошти.

Реалізацію програми інвестиційних гарантій федеральний уряд доручив міжнародній аудиторській компанії PwC. Також планується тісна співпраця між PwC та інвестиційною ініціативою Advantage Ukraine.

У Мінекономіки нагадують, що уряд України вже досягнув домовленості з агентством MIGA про реалізацію пілотного проекту зі страхування військових ризиків. Інвестори можуть застрахувати до 90% ризиків та відшкодувати свої потенційні збитки. Планується мобілізувати цей проект до $1 млрд.

Також оголосила про готовність мобілізувати понад $1 млрд. для підтримки економіки України американська DFC. Крім прямого кредитування, йдеться також про покриття кредитних та військових ризиків. Останній продукт вже доступний, проте вимагає залучення додаткового рефінансування, над яким працює DFC.

Підписуйтесь на наш Instagram: корисні пояснення актуальних тем

Роман Бриль

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter.

Previous post СБУ викрила дві масштабні схеми (фото) — Укрaїнa — tsn.ua
Next post США радять ЗСУ залишити Бахмут: що це означає?