Politico: Думка Угорщини про вступ Швеції до НАТО дипломати ЄС називають “балаганом” – новини України, Світ

Офіційна позиція Угорщини щодо прийняття Швеції до НАТО виглядає як “обурливий балаган”. Про це один із високопоставлених дипломатів Євросоюзу сказав Politico.

У розмові з журналістом видання високопоставлений європейський дипломат сказав на умови анонімності, що позиція Будапешта щодо членства Швеції в НАТО “не піддається розумінню” і сприймається як “обурливий балаган”.

Співрозмовники видання у дипломатичних колах зазначають, що при ухваленні рішень Угорщина керується не лише власними внутрішньополітичними міркуваннями, а й збереженням відносин із Росією та Туреччиною.

Петер Креко, директор будапештського Інституту політології, сказав Politico, що прем’єр-міністр Віктор Орбан, на його думку, “щиро вірить у занепад Заходу”, і тому прагне зміцнити відносини з недемократичними режимами. У цьому контексті, зазначає він, його “відносини з Туреччиною є надзвичайно важливими”.

Видання нагадує, що думка Угорщини щодо ухвалення в НАТО Фінляндії та Швеції виглядає вкрай залежною від зміни позиції Туреччини.

Наприклад, Будапешт відклав ратифікацію заявок цих країн на вступ до Альянсу відразу після того, як Туреччина заявила, що має “перешкоди” для такої ратифікації, і ця позиція змінилася на протилежну відразу після того, як ратифікацію заявки Фінляндії підтримав президент Туреччини Реджеп Тайіп. Ердоган.

За заявкою Швеції ситуація залишається підвішеною в обох країнах, проте якщо Туреччина намагається домогтися від Швеції більш-менш чітко сформульованих поступок, то Будапешт публічно висуває Стокгольму незрозумілі звинувачення у “хитких претензіях на моральну перевагу” та “прояву неповаги”.

Високопоставлений угорський держслужбовець, який також погодився говорити на умовах анонімності, сказав виданню, що у цих питаннях “позиція Угорщини переважно визначається перевагами Туреччини”.

  • 28 червня 2022 року на саміті НАТО в Мадриді Альянс запросив Швецію та Фінляндію стати його членами. За статутом запрошення мають ратифікувати парламенти всіх 30 країн – членів Альянсу.
  • 27 березня 2023 року парламент Угорщини схвалив вступ Фінляндії до НАТО, але не став проводити голосування щодо членства Швеції.
  • 4 квітня, у 74-і роковини утворення НАТО, Угорщина не змогла завадити проведенню зустрічі комісії Україна-НАТО, яка відбулася вперше з 2017 року.

Сергій Бережний

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter.

Previous post У Скадовську російських військових розміщують у школах, де вчаться діти – Генштаб
Next post Ворог намагається наступати на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, – Генштаб