“Росія вкотре знайшла спосіб обмежити світ у їжі”. Мінінфраструктури України повідомило, що “зерновий коридор” знову припинив роботу

Протягом 30-го та 31 травня Росія без пояснень зареєструвала для інспекції лише одне судно, що входить у порт Чорноморськ. Натомість інші сторони Спільного координаційного центру (СКЦ) підтвердили до участі у “зерновій ініціативі” 10 суден на три порти.

Деструктивна позиція Росії та відсутність зареєстрованих судів на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на 1 червня”, – написали в прес-службі.

Як повідомили у міністерстві, у черзі на інспекцію у територіальних водах Туреччини очікують 50 суден. На них має бути завантажено 2,4 млн. тонн продовольства, а це майже вдвічі більший обсяг, ніж було експортовано у травні, зазначили у відомстві.

Деякі судна чекають на інспекцію СКЦ понад три місяці, йдеться в повідомленні.

“Це понад $1 млрд збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу. Таким чином, Росія вкотре знайшла спосіб обмежити світ у їжі. Блокування реєстрації нового вхідного флоту, як і блокування найбільшого порту Південний, є грубим порушенням умов” зернової ініціативи “, під якою підписалася і країна-агресор”, – заявили у міністерстві.

Українська делегація направила листа до секретаріату центру з вимогою відновити повноцінну роботу у складі трьох інспекційних команд та дев’яти інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ.

контекст:

Росія блокувала вивезення української продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.

22 липня у Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна із трьох портів. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме. Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло із порту Одеси вранці 1 серпня. Також у “зерновому коридорі” брали участь порти Чорноморська та Південного. Завдяки чорноморській “зерновій ініціативі” знизилися ціни на продовольство, це опосередковано врятувало з голоду понад 100 млн осіб, заявили в ООН у жовтні.

Росія погрожувала, що “зернова угода” “припинить своє існування, якщо до 18 травня 2023 року РФ не отримає гарантій виконання її вимог, у тому числі щодо аміаку (Москва добивається його експорту через трубопровід Тольятті – Одеса), і виступала проти “розширення або нескінченного продовження угоди.

Про те, що угода про безпечний експорт українського продовольства через порти Чорного моря розблокована і діятиме до 18 липня, віце-прем’єр-міністр з питань відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив 17 травня.

21 травня в Мінінфраструктурі України заявили, що Росія продовжує блокувати український морський порт Південний та після продовження угоди про “зернову ініціативу”.

Previous post Чому Wi-Fi-роутер погано передає сигнал – три предмети, які впливають на швидкість
Next post Цього не станеться найближчим часом, – Бен Воллес про вступ України до НАТО