Оркнейські острови хочуть вийти з Британії – й у Норвегію. Все через весільний посаг – новини України, Світ

Влада шотландських Оркнейських островів хоче розглянути можливість виходу архіпелагу зі складу Великобританії, щоб увійти до складу Норвегії. Про це з посиланням на заяву Ради Оркнейських островів написала The Daily Telegraph.

Остров’яни стверджують, що їм набридло нібито не найкраще поводження як в Единбурзі, так і в Лондоні.

Лідер Ради Джеймс Стокан заявив, що острови не отримують “справедливої” частки фінансування за нинішніми механізмами управління, тому нібито мають право розглядати альтернативні моделі. За його словами, до островів погано ставляться як у Лондоні, так і в Единбурзі. Він нарік на давно застарілий поромний парк.

Читайте також: Трамп теж хотів “збирати землі”: готовий був купити Гренландію – WSJ

4 липня до Ради має бути внесена пропозиція із закликом вивчити “альтернативні форми правління”, куди входить “відновлення історичних нордичних зв’язків”.

Автори пропозиції хочуть вивчити, як управляються залежні території на кшталт Нормандських островів і заморські території на зразок Фолклендських островів, щоб з’ясувати, чи зможуть вони відтворити їхній підхід у себе.

ДОВІДКА. Це архіпелаг (більш ніж 70 островів, з них близько 20 мешкають) на північному сході від Шотландії, за 16 км від найпівнічнішого її краю. Проживають близько 22 500 людей. Площа – понад 1000 кв. км (половина посідає острів Мейнленд, де розташований “райцентр” Керкуолл). Географічно острови ближче до Осло, ніж до Лондона. Вони сотні років були під контролем Норвегії та Данії, поки в 1472 не стали частиною Шотландії за королівським шлюбним договором. Оркнейські та Шетландські острови стали частиною Шотландії, коли вони використовувалися як застава для весільного посагу Маргарет Датської, майбутньої дружини короля Шотландії Якова III. Батько Маргарет, Крістіан I, стверджував, що колись заплатить Шотландії викупні гроші за повернення островів, але так і не зробив цього.

“Ми були частиною Скандинавського королівства набагато довше, ніж були частиною Сполученого Королівства. На вулиці на Оркнейських островах до мене підходять люди і запитують: “Коли ми віддамо посаг, коли повернемося до Норвегії”? “, – Сказав Стокан.

У Раді заявили, що якщо Оркнейські острови захочуть змінити свій статус або навіть залишити Британію, можливо, потрібно буде провести референдум і домовитися з урядами в Лондоні та Единбурзі.

На аналогічному референдумі щодо незалежності у 2014 році населення островів проголосувало 67% проти 33% за те, щоб залишитися під Короною.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter.

Previous post Третина армії буде роботизована, а штучний інтелект змінить хід воєн – генерал Марк Міллі
Next post Українці вклали через “Повернись живим” понад 2 млрд гривень у літній наступ Сил оборони