У Сенаті США пообіцяли швидко направити законопроект за допомогою України на підпис Байдену, якщо його ухвалить Палата представників

“Якщо Палата представників направить пакет законопроектів із національної безпеки, ми швидко відправимо його президенту Байдену”, – написав Шумер.

Він висловив сподівання на підтримку законопроектів, у тому числі за допомогою України, з боку Палати представників, оскільки “зволікання дорого обійшлося США та їхнім союзникам”.

Шумер додав, що цього тижня провів зустріч із прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

“Якщо США не підтримають Україну, вони програють війну [президенту страны-агрессора РФ Владимиру] Путіну”, – наголосив лідер демократів у Сенаті.




Шумер попередив колег-сенаторів 19 квітня, що вони повинні бути готові залишитися на сесії до вихідних, щоб закінчити роботу над пакетом законопроектів про допомогу Україні, Ізраїлю та інших надзвичайних потреб у галузі безпеки, що давно застопорився, повідомив The Hill.

Очікується, що Палата представників США ухвалить пакет надзвичайної іноземної допомоги, який було розбито на чотири окремі законопроекти, 20 квітня.

Контекст

20 жовтня 2023 року Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет). Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою.

Кілька місяців республіканці та демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроекту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців рамп, який вважає, що США потрібен окремий законопроект про кордони та імміграцію і його не повинні прив'язувати до іноземної допомоги у жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той загрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроект, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, але без угоди про міграційну реформу та безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників.

Новий законопроект від її спікера Майка Джонсона, текст якого було опубліковано 17 квітня, передбачає допомогу Україні на загальну суму $60,84 млрд, з яких $23,2 млрд підуть на поповнення американських озброєнь та запасів – оборонних товарів та послуг, наданих Україні. Джонсон пропонує виділити Україні $7,8 млрд прямої фінансової допомоги в кредит, при цьому законопроект має пункт, який дозволить президенту США за підтримки Конгресу списати згодом половину або всю суму кредиту.

Речник заявив про плани проголосувати за допомогу Україні та інші законопроекти 20 квітня. Байден підтримав пакет Джонсона і заявив, що негайно підпише запропоновані ним законопроекти після ухвалення їх Палатою представників та Сенатом.

Previous post Блінкен каже, що США не причетні до ізраїльських ударів по Ірану
Next post Головне за п’ятницю, 19 квітня: удар по Сумах, Зеленський на Донеччині, ймовірні відставки урядовців