У Пентагоні готові оперативно передати Україні військову допомогу після голосування у Конгресі. ЗМІ повідомили, що багато зброї перебувають на складах у Європі.

За словами Райдера, щойно допомогу Україні схвалять у Палаті представників та Сенаті США, у Пентагоні готуються оперативно відправити Києву пакет озброєнь, який, крім іншого, включатиме можливості ППО та артилерії.

“Так само, як ми робили в минулому, ми можемо діяти протягом кількох днів”. […] Пакет допомоги, ймовірно, включатиме такі речі, як протиповітряна оборона та артилерійські засоби”, – наголосив спікер міноборони США.




Politico з посиланням на джерела написало, що багато американської зброї вже перебувають на складах у Європі і може бути негайно відправлено до України. Зокрема деякі види озброєння можуть бути передані за кілька днів, на інші – може піти кілька тижнів.

Контекст

20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США. Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроект, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Кілька місяців республіканці та демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроекту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців колишній президент США Дональд Трамп, який вважає, що Сполученим Штатам потрібен окремий законопроект про кордони та імміграцію і його не повинні прив'язувати до іноземної допомоги у жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той загрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроект, що передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, але без угоди про міграційну реформу та безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників.

Новий законопроект від її спікера Майка Джонсона, текст якого було опубліковано 17 квітня, передбачає допомогу Україні на загальну суму $60,84 млрд., з яких $23,2 млрд підуть на поповнення американських озброєнь та запасів – оборонних товарів та послуг, наданих Україні. Джонсон пропонує виділити Україні $7,8 млрд прямої фінансової допомоги в кредит, при цьому законопроект має пункт, який дозволить президенту США за підтримки Конгресу списати згодом половину або всю суму кредиту. Також законопроект зобов'язує президента США у найкоротший термін надати Україні комплекси ATACMS, якщо це не зашкодить національній безпеці США.

Речник заявив про плани проголосувати за допомогу Україні та інші законопроекти 20 квітня. Байден підтримав пакет Джонсона і заявив, що негайно підпише запропоновані ним законопроекти після ухвалення їх Палатою представників та Сенатом.

Previous post G7 випустила спільну заяву про Україну – новини LB
Next post Атака Ірану на Ізраїль. Уроки для України