США готові вводити санкції проти більшої кількості китайських компаній через Росію – Блінкен

“Йдеться про середньострокову загрозу, яку багато європейців інтуїтивно відчувають і яку потенційно представляє для них Росія. І те, що я почув у своїх бесідах минулого тижня, на зустрічах G7 перед цим, було загальним занепокоєнням із цього приводу”, – сказав він. .

За словами Блінкена, він докладно обговорював ситуацію з європейськими лідерами і вони очікують, що Китай зробить якісь кроки.

“Ми також, як я вже сказав, розглядаємо дії, які ми повністю готові вжити, якщо не побачимо змін. У нас у США були подібні випадки. Ми вже ввели санкції проти більш ніж 100 китайських підприємств, експортний контроль тощо, і ми повністю готові діяти.

За словами Блінкена, Китай є найбільшим постачальником військово-промислової техніки та речовин, які використовуються у боєприпасах та ракетному паливі, пише Bloomberg. “Росії буде складно продовжувати наступ на Україну без підтримки Китаю”, – додав він, зазначивши, що США готові запровадити додаткові санкції проти китайських фірм.

Міністр закордонних справ Китаю Ван І раніше попередив Блінкена, що проблеми між двома наддержавами зростають, оскільки США загрожують Пекіну санкціями за підтримку Росії.

Видання зазначає, що хоча китайські лідери прислухалися до попереджень США не відправляти Кремлю летальну військову допомогу у вигляді зброї або боєприпасів, є ймовірність, що економічна та промислова підтримка Пекіна допомогла Росії протистояти західним санкціям, спрямованим на підрив її оборонної промисловості.

Контекст

Китай з початку нападу РФ на Україну публічно демонструє нейтральну позицію та закликає до переговорів, але в Організації Об'єднаних Націй часто голосує так само, як Росія, і, за даними ЗМІ, може постачати їй військову техніку.

Останніми місяцями, за даними США, Китай посилив підтримку РФ, надає їй розвіддані, оптику для військової техніки, ракетне паливо, верстати для виробництва танків та інші товари. Президент Джо Байден висловив стурбованість щодо цього голові КНР Сі Цзіньпіну у розмові 2 квітня.

Блінкен у розмовах із союзниками висловлював стурбованість характером співпраці Китаю та Росії, зокрема, допомогою російського військово-промислового комплексу, повідомили в Держдепі 8 квітня. Блінкен поінформував європейських союзників про масштаби підтримки Росії Китаєм, які “викликають занепокоєння”, і попросив їх вжити заходів проти китайських компаній, які працюють з Москвою, писали Bloomberg і Financial Times.

10 квітня заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл попередив, що Вашингтон вважатиме Пекін відповідальним, якщо Москва досягне успіхів у війні проти України на тлі поглиблення співпраці РФ та Китаю, його цитує Agence France-Presse. Зокрема, Кемпбелл наголосив, що у Вашингтоні “прямо заявили КНР, що якщо це продовжуватиметься, то вплине на відносини між США та Китаєм”.

У МЗС КНР у відповідь заявили, що Китай і Росія “мають право на нормальну співпрацю” та офіційний Пекін. “не прийме звинувачень та тиску”.

20 квітня Financial Times написала, що Блінкен під час візиту до Китаю з 24 по 26 квітня має намір попередити КНР про “каральні заходи”, які вживатимуть США, якщо Пекін не припинить постачати РФ військові технології.

Previous post «Наблизило до отримання німецького громадянства»: реакції українців у Німеччині на обмеження консульських послуг
Next post СБУ відреагувала на погрози Білорусі щодо лікарень Києва – новини LB.ua