Німецька компанія Fraport володіє 25% аеропорту Пулково в Санкт-Петербурзі – Новини України, Політика

Німецька компанія Fraport, третина якої належить федеральній землі Гессен, володіє 25% аеропорту “Пулково” у Санкт-Петербурзі та відмовляється виходити з управління. Про це дізналися журналісти-розслідувачі видання Süddeutsche та телерадіокомпаній NDR та WDR, передає Tagesschau.

Як зазначається, компанія Fraport, яка управляє аеропортом Франкфурта-на-Майні, відмовляється виходити з участі в управлінні петербурзьким аеропортом “Пулково”.

Компанія пояснює свою позицію тим, що “Пулково” – цивільний аеропорт, який нібито не використовується у військових цілях.

Журналісти з’ясували, що “Пулково” використовують військові транспортники та бомбардувальники Росії.

Наголошується, що компанія Fraport на 30% належить німецькій федеральній землі Гессен, а голова Міністерства фінансів Гессена Міхаель Бодденберг очолює наглядову раду цієї компанії. Тобто в управлінні Fraport бере участь держава ФРН.

У той же час, Fraport володіє 25% аеропорту Пулково, інші акціонери якого – підсанкційний ВТБ Капітал і Суверенний фонд Катару.

4 травня 2022 року комітет земельного парламенту Гессена з бюджету поставив перед міністром Бодденбергом питання про звільнення Fraport з Росії. Міністр тоді відповів, що це було б можливо, якщо “аеропорт безпосередньо був би залучений до пов’язаних з війною подій”. Тільки в цьому випадку вихід із участі в управлінні аеропортом “Пулково” можна було б пояснити умовами форс-мажору, що прописані в договорі.

Розслідувачі Süddeutsche, NDR та WDR знайшли на супутникових знімках свідчення використання “Пулково” як військовий аеродром.

11 червня 2022 року там приземлився Іл-76 із бортовим номером RA-78835 дочірньої компанії Міноборони РФ “224-й льотний загін”. Цей літак у травні 2023 року внесений до списку санкцій США як пов’язаний з терористичною групою Вагнера.

12 липня 2022 року в “Пулковому” зафіксували Ан-124 з номером RA-82014 – підсанкційний літак, який виконував польоти до Сирії та Африки на користь групи Вагнера.

6 березня 2023 року в “Пулковому” було помічено бомбардувальника Ту-22М3 з двома крилатими ракетами Х-22, які використовують для обстрілів міст України.

Як зазначається, у день перебування в “Пулковому” бомбардувальника Ту-22М3 фракція Вільної демократичної партії Німеччини поставила питання уряду землі Гессен щодо військового використання цього аеропорту. В уряді відповіли, що ні Fraport, ні влада не мають таких даних.

У МЗС Німеччини заявили, що також порушували це питання перед мінфіном Гессена, але “інформація відноситься до розряду секретної”.

У Fraport заявили, що негайно вийти з управління “Пулково” неможливо.

Читайте також: 14 компаній Заходу, чия електроніка є в дронах терористів Shahed-136: перелік запчастин

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter.

Previous post Росія атакувала в Одеській області портову і критичну інфраструктуру. Є поранені
Next post Сім’я розробника російських дронів Ланцет має нерухомість у Лондоні – ЗМІ