У Китаї заявили, що “не шукають вигод” від війни в Україні | новини України

Прес-секретар китайського МЗС сказала, що не потрібно шкодити відносинам між КНР та Росією

Влада Дубік

Влада Дубік

Редактор новин LIGA.net

У Китаї заявили, що "не шукають вигоди" від війни в Україні
Мао Нін (Фото: WU HAO/EPA)

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін заявила, що її країна “не шукала та не шукає” вигоди від війни в України. Про це вона сказала на брифінгу під час візиту до Пекіна російського дипломата Сергія Лаврова, повідомляє прес-служба відомства.

У ході брифінгу журналісти запитали спікера про поглиблення військової співпраці китайських компаній з Росією і нагадали, що глава Мінфіну США Джанет Йеллен попереджала про “серйозні наслідки” у разі підтримки КНР у війні.

У відповідь представник китайського відомства заперечує, що її країна нібито зацікавлена ​​у повномасштабній війні на українській території. Вона закликала “не поширювати наклеп на нормальні відносини між КНР та Росією” і завдавати шкоди законним правам та інтересам Китаю та компаній держави.

“Ми ніколи не шукали і не шукатимемо вигоди від кризи. Китай регулює експорт товарів подвійного призначення відповідно до законів і правил”, – сказала речниця МЗС.

Вона запевнила, що китайська сторона “завжди була справедливою та об'єктивною в українському питанні”.

“Ми активно працювали над просуванням мирних переговорів та політичним врегулюванням цього питання. Китай не є ні тим, хто створив українську кризу, ні її учасником”, – додала Мао Нін.

  • 20 березня Кулеба сказав, що Китай може відіграти ключову роль у завершенні війни, оскільки має “особливі” відносини з Росією.
  • 3 квітня генсек НАТО Столтенберг сказав, що азіатські “друзі” Росії є життєво важливими для продовження її агресії проти України, адже вони надають країні військову допомогу.
  • 5 квітня представник Пентагону заявив, що кожна країна сама обирає з ким співпрацювати, коментуючи партнерство Росії та Китаю.
  • 6 квітня глава мінфіну США Джанет Йеллен попередила Пекін про наслідки для китайських компаній за їхню підтримку РФ у війні.

Читайте також: “Делі чітко зрозуміти”: у Держдепі США застерегли Китай від військової співпраці з Росією

Previous post Новий рівень терору – портал новин LB.ua
Next post Скільки коштує дорога з Києва до Львова на бензиновому, дизельному авто або електрокарі