Зустріч Ван І та Блінкена. Китай попередив США про зростання “негативних факторів” у відносинах новини України

Зустріч Блінкена з Ван І відбулася вранці 26 квітня у Пекіні

Уляна Кричковська Уляна Кричковська

Редактор новин LIGA.net

Зустріч Ван І та Блінкена.  Китай попередив США про зростання "негативних факторів" у відносинах
Ентоні Блінкен та Ван І, 2015 (Фото: EPA)

Міністр закордонних справ Китаю Ван І під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном зазначив, що у відносинах між країнами наростають проблеми. Блінкен, у свою чергу, наголосив на важливості діалогу, назвавши двосторонні відносини “найпослідовнішими у світі”. Відео заяв публікує видання Bloomberg.

Зустріч Блінкена з Ван І відбулася вранці 26 квітня у Пекіні.

“Відносини між Китаєм та США починають стабілізуватися. Але водночас негативні чинники у відносинах все ще зростають”, – сказав головний китайський дипломат на початку зустрічі.

Водночас Блінкен наголосив на важливості діалогу, назвавши двосторонні відносини “найпослідовнішими у світі”.

“Я сподіваюся, що в цих дискусіях ми будемо дуже чітко, дуже прямо говорити про ті сфери, де ми маємо розбіжності, і про те, яку позицію займають Сполучені Штати”, – сказав він.

Раніше журналісти FT з посиланням на обізнаних співрозмовників писали, що під час зустрічі Блінкен передасть Ван І послання: сприяння військово-промисловому комплексу Росії матиме наслідки у вигляді каральних заходів.

  • 8 квітня 2024 року представник МЗС Китаю сказала, що її країна “не шукала і не шукає” вигоди від війни в Україні, і закликала не шкодити китайсько-російським відносинам.
  • 10 квітня США попередили, що вважають Китай відповідальним, якщо Росії вдасться досягти успіхів в Україні на тлі поглиблення співпраці Москви і Пекіна.
  • У Китаї відреагували на слова про відповідальність Пекіна за успіхи РФ в Україні, заявивши, що КНР не сприйматиме “критики чи тиску” через свої зв'язки з Москвою.

Читайте також: Блінкен: Китай для Росії є найбільшим постачальником компонентів до зброї

Previous post Субсидія в Україні — які потрібні документи для оформлення
Next post Курс долара в Україні у травні 2024 – Олег Пендзин назвав межі коливання показників