Розслідування MH17: Путін відправив на Донбас ЗРК “Бук”, з якого збили “Боїнг”

Міжнародна слідча група у справі про загибель рейсу МН17 у небі над Донбасом у 2014 році “має вагомі підстави вважати”, що президент рф володимир путін особисто санкціонував постачання до самопроголошеної “днр” зенітно-ракетного комплексу “Бук”, з якого збили малайзійський “Боїнг”.

Про це 8 лютого заявили представники Об’єднаної слідчої групи на пресконференції у Гаазі. Вони констатували, що на даному етапі слідство досягло своїх меж і призупинено.

Незважаючи на те, що було виявлено багато нової інформації про різних причетних осіб, докази на даний момент є недостатньо конкретними, щоб призвести до нових судових переслідувань.

Представники прокуратури Нідерландів заявили, що доки путін залишається президентом рф, у нього зберігається імунітет від кримінального переслідування і він не може бути підозрюваним у рамках розслідування.

На прес-конференції у справі MH17 також поставили запис телефонної розмови володимира путіна з головою самопроголошеної “лнр” Ігорем Плотницьким, який відбувся у листопаді 2017 року. “Російська служба Бі-бі-сі” виклала розшифровку запису.

– [Голос Путина]: Привіт.

– [Голос Плотницкого]: Так, добрий вечір

– Ігоре Венедиктовичу, добрий день.

– Так.

– Доброго дня, кажу. Вітаю!

– Так, здравствуйте, пане президент!

– Як справи у вас?

– Так, дякую, Володимире Володимировичу, потихеньку.

– Потихеньку? Як ви оцінюєте ось таку… військову складову?

– Військова складова, мені здається, у нас на досить добрій висоті, тут сказати, що ми якісь слабкі…

– Але загострення немає, не відчуваєте?

– Загострення періодично є, але це саме періодично, викликане зміною дислокації різних військових частин, то перезмінкою. Ну таких особливо жорстоких поки що, слава богу, не було.

– А соціально-економічна ситуація?

– Соціально-економічна ситуація… Ми її досить нормально стримуємо, нівелюємо у різний спосіб, але рівень життя бажає бути кращим. І ми маємо і питання, і пропозиції, як його підвищити, але не завжди нам вдається вирішити ці питання.

– Я вже й Олександру Володимировичу сказав… Можливо, ми тоді… я попрошу колег, які намагаються вам допомогти в різних напрямках, щоб вони мені додатково доповіли, що там відбувається. А може, потім побачимось, поговоримо. Добре?

– Дякую, Володимире Володимировичу, але якщо є така можливість, може бути якось… організація особистої зустрічі?

– Так, я про це й сказав. Побачимося та поговоримо з вами.

– Дякую, Володимире Володимировичу.

– Ігоре Венедиктовичу, я з приводу… ви напевно, чули, ініціатива [Виктора] Медведчука по поводу обмена [пленными].

– Так, звісно, ​​Володимире Володимировичу.

– Як ви до цього ставитеся?

– Ну, дуже навіть позитивно, бо протягом року Україна блокувала і не давала можливості нормального обміну. Наші жителі – а їхня переважна більшість у них, у нас там приблизно 1 до 10 – вони, звичайно ж, страждають у катівнях. І це не просто мовний зворот, ми знаємо, як вони там утримуються на відміну від того, як їхні люди у нас утримуються.

Трагедія MH17

Пасажирський Boeing 777 виконував рейс з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпур (Малайзія). Його збили у небі над Донеччиною у зоні бойових дій  17 липня 2014 року. Загинули усі 298 людей, які перебували на борту.

Міжнародне розслідування за згодою України очолили Нідерланди, адже громадян цієї країни було найбільше серед загиблих.

Паралельно у Страсбурзькому суді триває розгляд позову родичів жертв MH17 до рф. На відміну від Гаазького суду, відповідачем у справі є держава, а не конкретні люди.

MH17

Рятувальники на місці авіакатастрофи

Previous post військовий експерт пояснив — tsn.ua
Next post ФГВФО продав елітну віллу Промінвестбанку в Конча-Заспі за 311 млн грн.