Як скласти кубик Рубіка і скільки варіантів збирання головоломки існує | новини України

історія

11 квітня 1974 року Ерне Рубік зареєстрував патент на свій чарівний виріб

Ольга Ліцкевич

Ольга Ліцкевич

журналістка LIGA.Tech: історії, наука, бізнес

Кубику Рубіка – 50. Чому його досі люблять та скільки комбінацій існує
Фото: Depositphotos

11 квітня 1974 року Ерне Рубік зареєстрував патент на свій чарівний виріб. Через 50 років цей винахід все ще залишається популярним у всьому світі.

Ліга.Тех розповідає, як кубику Рубіка вдається конкурувати із комп'ютерними іграми та іншими розвагами сучасного світу.

Як виглядав перший кубик Рубіка?

Професор дизайну в Угорщині Ерне Рубік представив своїм студентам прототип свого винаходу у 1974 році. Щоб уперше вирішити створену ним головоломку, її творець витратив кілька тижнів. Тоді добре всім знайомий кубик був грубою конструкцією з дерева та гумових стрічок.

Кубику Рубіка – 50. Чому його досі люблять та скільки комбінацій існує
Так виглядав один із перших кубиків. Фото: Rubik's Brand

Після подачі заявки на патент та пошуку міжнародного виробника кубик Рубіка з'явився на полицях по всьому світу у 1980 році. Основа була виготовлена ​​з пластику, кожна грань забарвлена ​​в білий, червоний, синій, помаранчевий, зелений або жовтий колір і могла обертатися навколо трьох внутрішніх осей.

“Це був величезний успіх. Ймовірно, це сталося через його граничну простоту і складність одночасно, – каже Рубік у коментарі The Guardian.

Як скласти кубик Рубіка

Популярність була настільки вражаючою, що музей Young V&A (тоді Музей дитинства) у Лондоні придбав та архівував його в перший рік виробництва. Цей предмет став культовим у колекції та однієї з найуспішніших головоломок у світі. Кубик був ідеальним, щоб брати його в дорогу, він легкий, його легко покласти до кишені та дуже важко зламати.

Тільки з 1980 по 1983 рік було продано 200 млн. кубиків по всьому світу. І це лише офіційна статистика, оскільки ми не знаємо про кількість зроблених копій, наприклад, у Радянському Союзі, де кубик Рубіка теж став дуже популярним. В інтернеті можна знайти тисячі інструкцій для початківців та затятих фанатів кубика Рубіка. Деякі з них справді досить прості, але позбавлять вас задоволення пройти цей шлях самостійно.

Розгадка головоломки спровокувала бум супутніх товарів. У світі випущено багато книг, де пояснюється, як його скласти. Кубику Рубіка, присвячений серіал Rubik, the Amazing Cube, а 1982 року в Будапешті відбувся перший Чемпіонат світу з кубика Рубіка.

Відродження легенди

Популярність альтернативних розваг та ослаблення концентрації уваги змусило людство на роки забути про культову головоломку. Струснути пил з іграшки вирішила компанія Spin Master, яка у 2020 році викупила цей бренд у власника Ерне Рубіка за $50 млн.

Минулого року по всьому світу відбулося 46 офіційних турнірів, у яких взяли участь тисячі людей. Інтересу до подібних змагань сприяв вихід документального фільму Netflix The Speed ​​Cubers, який розповів про чемпіонів світу зі збирання кубика Рубіка – Макса Парку та Фелікса Земдегса.

Парк утримує світовий рекорд зі складання головоломки – чоловікові вдалося зробити це за 3,13 секунди. Його канал на YouTube має 150 000 передплатників, які мріють опанувати мистецтво спідкубінгу. Пандемія коронавірусу теж сприяла відродженню популярності такого виду відпочинку – люди тижнями сиділи вдома та шукали нових видів розваг.

Кубик Рубіка – це головоломка, для вирішення якої потрібний годинник терпіння.

“Кожне нове покоління має вчитися та знаходити докази того, що воно здатне дивитися під капот складних викликів і вирішувати, здавалося б, нерозв'язні проблеми”, – каже Ерне Рубік.

На користь безсмертя цієї гри є ще один аргумент. У світі є 43 квінтильйони комбінацій складання головоломки.

Навіть якби змагання проходили щодня до кінця світу, були б варіанти, яких ніхто ніколи не бачив.

Читайте також

Previous post Словаччина братиме участь у мирному саміті в Швейцарії і обіцяє підтримати вступ України до ЄС
Next post Сергій Рєзнік попався на хабарі, як його діти Ніколь та Дан проводять час у Європі, фото