При Трампі над США щонайменше тричі не помітили китайські розвідувальні аеростати – Пентагон

“Аеростати спостереження уряду КНР ненадовго пролітали над континентальною частиною Сполучених Штатів не менше трьох разів під час попередньої адміністрації та один раз, про який ми знаємо, на початку цієї адміністрації”, – сказав урядовець міністерства оборони.

Про це також йдеться у матеріалі Bloomberg, опублікованому 6 лютого. Агентство посилається на слова урядовця в адміністрації колишнього президента.

У свою чергу, у своїй соціальній мережі Truth Social Трамп заявив, що інформація, що кулі-шпигуни були в повітряному просторі над США за його каденції, є фейком.

Truth Social доступна лише для користувачів із США. Але цитату Трампа опублікувало The Hill.

“Тепер вони стверджують, що повітряна куля була встановлена ​​Китаєм за часів адміністрації Трампа, щоб відвести “жар” від повільних байденських дурнів…” Китай надто поважав Трампа, щоб це сталося. Такого ніколи не було. Просто фейкова дезінформація”, – написав Трамп.

Крім того, Трамп та інші представники Республіканської партії критикували Байдена за те, що його адміністрація чекала, поки куля виявиться над океаном, щоб збити його. У такий спосіб він літав над США кілька днів.

Як додало видання Pilitico, адміністрація Байдена готова проінформувати екс-чиновників Трампа про виявлені дані про те, що Китай запускав повітряні кулі-шпигуни в повітряний простір США під час їхнього перебування при владі.

контекст:

3 лютого стало відомо, що американські військові зафіксували на півночі США розвідувальну повітряну кулю з Китаю. У Пентагоні спочатку планували збити кулю над штатом Монтана, але потім Байдену порадили не робити цього, щоб від уламків кулі не постраждали мирні мешканці.

Китай стверджував, що повітряна куля була просто “дирижаблем” для дослідження погоди, яка збилася з курсу. Однак Пентагон відразу відкинув цю заяву, а також твердження Китаю про те, що повітряна куля розміром з три шкільні автобуси не використовувалася для спостереження і мала лише обмежені навігаційні можливості, зазначав The Hill.

Через виявлену кулю держсекретар США Ентоні Блінкен відклав візит до Китаю, який було заплановано на 5–6 лютого. Очікувалося, що на порядку денному буде війна Росії проти України.

5 лютого міністерство закордонних справ Китаю опублікувало заяву, в якій висловило “сильне невдоволення та протест” у зв’язку з рішенням США збити шар-шпигун. У заяві говориться, що доітайська сторона неодноразово інформувала американську сторону про цивільний характер дирижабля і повідомляла, що його проникнення до США пов’язане з “форс-мажорними обставинами”.

Previous post Допуск представників РФ та Білорусі в міжнародних змаганнях стане підтримкою війни – Рада
Next post Україна закликала МОК заборонити участь спортсменів з Росії та Білорусі у міжнародних змаганнях – новини на УНН