Шмигаль напередодні розгляду законопроекту за допомогою України провів зустрічі із лідерами Сенату США

“У Вашингтоні зустрівся з лідером республіканців у Сенаті США Мітчем Макконнеллом. Для України надзвичайно важливою є двопартійна підтримка Конгресу. Говорили про потреби нашої країни у зброї та фінансах. Розраховуємо, що закон про пакет допомоги Україні буде проголосований якнайшвидше”, – написав Шмигаль.




Крім того, за словами прем'єра, він мав “продуктивну розмову” з лідером більшості у Сенаті Шумером.

“Отримали запевнення у беззастережній підтримці. Цінуємо особисті зусилля Чака Шумера у питаннях допомоги нашій державі і очікуємо на прийняття закону якнайшвидше”, – підкреслив Шмигаль.




Контекст

20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроект, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Кілька місяців республіканці та демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроекту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців колишній президент США Дональд Трамп, який вважає, що Сполученим Штатам потрібен окремий законопроект про кордони та імміграцію і його не повинні прив'язувати до іноземної допомоги у жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той загрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроект, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, але без угоди про міграційну реформу та безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників.

Новий законопроект від її спікера Майка Джонсона, текст якого було опубліковано 17 квітня, передбачає допомогу Україні на загальну суму $60,84 млрд, з яких $23,2 млрд підуть на поповнення американських озброєнь та запасів – оборонних товарів та послуг, наданих Україні.

Джонсон пропонує виділити Україні $7,8 млрд прямої фінансової допомоги в кредит, при цьому законопроект має пункт, який дозволить президенту США за підтримки Конгресу списати згодом половину або всю суму кредиту. Також законопроект зобов'язує президента США у найкоротший термін надати Україні комплекси ATACMS, якщо це не зашкодить національній безпеці США.

Previous post Трамп заявив, що виживання України важливе для США
Next post Як сплять люди, які зрадять батьківщину? Навіть думати не хочу, як би я спав, бо це не міститься в голові