ЄС планує спростити перекидання військ у різні частини Європи

ЄС планує спростити перекидання військ у різні частини Європи

Фото: Соцсети

Боррель вважає, що ЄС має тісно співпрацювати з НАТО

Єврокомісія представила план дій із 30 пунктів щодо покращення транспортування військ і військового обладнання.


 


Євросоюзу необхідно вдосконалити транспортні шляхи, щоб швидко транспортувати війська і військове обладнання з однієї частини Європи в іншу. Зокрема, із заходу на схід з урахуванням змін ситуації та досвіду допомоги Україні у протистоянні російській агресії. Про це заявив у четвер, 10 листопада, високий представник ЄС Жозеп Боррель на прес-конференції у Брюсселі.


 


“Це критично важливо для нашої оборони – здатність пересувати війська і військове обладнання швидко з однієї частини ЄС в іншу, головним чином із заходу на схід, до наших зовнішніх кордонів, але також за межі їх, коли ми застосовуємо військові місії по всьому світу. Це вимагає готовності мостів, тунелів, доріг і залізниці до транспортування військових можливостей. Наша військова допомога для України чітко продемонструвала, що це має велике значення”, – зазначив він.


 


План дій щодо вдосконалення військової мобільності, розглянутий та поданий сьогодні Єврокомісією, містить близько 30 ключових заходів. Головним призначенням є забезпечення більш безпечного і швидкого пересування військ і військового обладнання по Європі.


 


“Немає спеціальних доріг для військової техніки – вона використовує звичайні шляхи. Але потрібно уявляти собі, якої ваги танк Леопард або якою може бути довжина поїзда, що транспортує військове обладнання. Не вся наша інфраструктура готова прийняти таку вагу і довжину. Тому потрібно адаптувати всю систему мобільності, щоб наші війська були готовими до транспортування та застосування у короткий час”, – зазначив високий представник ЄС.


 


Європейське оборонне агентство далі просуватиме роботу з узгодження транскордонної системи дозволів, спрощення митних процедур і формальностей на кордонах, запевнив Боррель.


 


Країни-члени повинні усунути недоліки у власних можливостях зі стратегічних авіаперевезень, додає він.


 


“Ми маємо тісно співпрацювати у цьому з нашими партнерами, передусім – з НАТО. Співпраця з НАТО має бути інтенсифікованою, але вона має просуватися з такими партнерами, як Україна і Молдова”, – підсумував високий представник ЄС.


 


 

Previous post Вторгнення Росії в Україну. 1-31 жовтня
Next post У Києві з’явилися вулиці імені Катерини Гандзюк та Ірини Бекешкіної. Загалом перейменували 11 вулиць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *