Російські війська мають «частковий успіх» у Сєвєродонецьку, але не в Лисичанську – Генштаб

Росія продовжує зосереджувати свої зусилля на Донеччині в районі Сєвєродонецька, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України у зведенні 3 червня.

«На Донецькому напрямку противник зосереджував основні зусилля в районі міста Сєвєродонецьк. Під прикриттям вогню артилерії вів штурмові дії у житлових районах східної частини міста. Має частковий успіх, активні бойові дії тривають», – йдеться в зведенні.

Читайте також: За 100 днів війни російські війська завдали понад 150 ракетних ударів по Дніпропетровщині

Водночас командування фіксує спроби наступу російських військ у напрямках Бахмута, Соледара та Лисичанська:

«Успіху не має, відійшов на раніше зайняті позиції. Намагався взяти під контроль ділянку лівого берега річки Сіверський Донець та створити умови для її форсування основними силами угруповання», – повідомляє штаб про дії російських сил.

У районі Лимана російські війська застосували реактивну та ствольну артилерію в районах Щурового та Брусівки.

На Слов’янському напрямку Росія протягом дня готувалася до відновлення наступу, зосередила угруповання чисельністю до 20 батальйонних тактичних груп.

Читайте також: США про 100 днів війни: «Якщо Україна припинить воювати – її не буде, якщо Росія – не буде війни»

Як зазначає Генштаб, російські війська намагалися вести наступ у напрямках на Барвінкового та Святогірська, проте успіху не мали.

«На Харківському напрямку російські окупанти продовжують ведення оборони, руйнують цивільні об’єкти у місті Харкові. Завдали авіаційного удару вертольотами Мі-8 по позиціях наших військ в районах населених пунктів Слатине та Дементіївка», – додають у штабі.

Як повідомив речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник, станом на ранок 3 червня Збройні сили України відтіснили російські війська від двох селищ у районі Сєвєродонецька.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини підтвердило 9151 жертву серед цивільних – 4169 загиблих і 4982 поранених – через повномасштабну війну Росії проти України. Це дані від 24 лютого до півночі 1 червня, повідомили в УВКПЛ ООН.​

Previous post Чемпіон Європи зі стрільби з лука Олександр Оніщук загинув на війні з Росією
Next post Воєнкор Радіо Свобода зняв відео, як у Сєвєродонецьк прибуває підмога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *