Гіперхайп на гіперлупі – чому проекти Маска – це не транспорт майбутнього – новини України, Технології

Цього року в Україні мав запрацювати Hyperloop. Такі плани мали Міністерство інфраструктури ще 2018 року. Тодішній міністр Володимир Омелян у коментарі LIGA.net каже, що економічна доцільність будівництва та запуску Hyperloop в Україні викликала питання. Проте з погляду залучення нашої країни у високотехнологічні та перспективні проекти цей крок однозначно мав свої переваги.

Чи варто розвивати з нуля досить специфічну транспортну систему з вакуумними тунелями, коли є авіація? (Впустимо момент, що в Україні поки що немає цивільної авіації).

То звідки беруться фантазії про гіперлупу? Це підліткова романтика. Усі ентузіасти гіперлупи належать до поколінь, що виросли на класичній фантастиці та науково-технічних журналах. Незалежно від того, чи американська це фантастика чи радянська, були картинки з красивими обтічними монорейками та маглевами, які летять у тунелях над футуристичними містами. І не важливо, що журнали та фантасти жодних реалістичних обґрунтувань не надавали.

Після затишшя з гіперлупом (Китай з його власним шляхом не рахуємо) Маск через свою компанію The Boring Company захопився підземними швидкісними тунелями. Такі тунелі вже будують у Лас-Вегасі під виглядом майбутнього транспорту. Що це насправді? Звичайні тунелі, як у метро, ​​але з меншим діаметром. Усередині котиться Tesla на швидкості до 50 км/год. Іноді в тунелях трапляються пробки.

Так, у Лас-Вегасі немає метро, ​​але є монорейка на сім станцій завдовжки шість кілометрів, збудована майже 30 років тому. За рік він перевозить людей стільки, скільки київське метро за тиждень. А от у сусідньому Лос-Анджелесі діє справжнє метро на шість ліній, яке є комбінованою системою зі звичайного метро та легкорейкового транспорту.

Якщо в гіперлупі, як у ідеї, немає нічого революційного – це вигадали багато десятиліть тому, там хоча б сам задум вражає масштабом. А ось тунелі з автомобілями виглядають як дивне переосмислення метро, ​​де ефективну систему для транспортування людей перетворено на підземне маршрутне таксі.

Наприклад, у Копенгагені вже 22 роки діє метро з безпілотними поїздами. На чотирьох лініях курсують білі потяги, де замість кабіни – оглядовий майданчик із сидіннями перед лобовим склом. Безпілотні лінії метро є також у Парижі, Дубаї та Гонконгу. І це більше схоже на ефективний транспорт майбутнього, аніж експерименти Маска.

Читайте також

Статті, що публікуються в розділі “Думки”, відображають думку автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Previous post Зеленський на G7 – з ким зустрічався та про що говорили
Next post Медичні волонтери поїхали лікувати жителів звільненого селища Рогань