Союзники України обговорюють передачу українським льотчикам західних винищувачів – Данія – новини України, Світ

Західні союзники “обговорюють” постачання винищувачів західного зразка українським Повітряним силам. Про це в ефірі датського каналу TV2 розповіла прем’єр цієї скандинавської країни Метте Фредеріксен.

“Це те, що ми обговорюємо у групі союзних країн”, – сказала вона, додавши, що “це велике побажання від України”.

Як висловилася глава уряду, “ми із самого початку говорили, що постійно думаємо, яку допомогу правильніше передати Україні, і кожен може бачити, як зараз усе покроково просувається. Ми розглядаємо кілька різних елементів і ведемо дуже тісний діалог із нашими союзниками з цього приводу” .

Військово-політичне керівництво України вдячно союзникам за будь-яку допомогу у відображенні російського повномасштабного вторгнення, яке перейшло у війну на виснаження, проте наполягає, що для вигнання росіян та виходу на кордони 1991 року Силам оборони потрібні сучасні західні авіаційні платформи, а не літаки радянського зразка, які або поступаються за технічними параметрами російськими, або їх набагато менше, ніж аналогічних винищувачів у ЗС РФ.

Виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троелс Лунд Поульсен 17 березня повідомив, що Копенгаген “відкритий” для ідеї відправлення винищувачів ЗСУ.

“Я не виключаю, що в якийсь момент може виникнути потреба розглянути внесок винищувачів”, – заявив він.

Перші літаки від союзників. Як Україна будує повітряну коаліцію

У парламенті країни і консерватори, і Данська народна партія, і Ліберальний альянс вважають, що Данія має направити Україну F-16.

“Це один із видів зброї, яка дійсно може змінити хід війни. Ми вважаємо, що зможемо обійтися без невеликої їх кількості, тому що ми скоро отримаємо нові бойові літаки, і тому що у датських F-16 залишилося не так багато льотних годин” – сказав консерватор Расмус Ярлов, голова комітету з оборони.

  • З 1970-х років ВПС Данії придбали 77 літаків F-16. Місцеві ЗМІ пишуть, що лише близько 30 із них перебувають в експлуатації.
  • Україна вперше отримає від західних партнерів бойову авіацію: щонайменше чотири МІГ-29 дасть Польща, ще 10 надалі може дати Словаччина. Коаліція з постачання МіГ-29 може розширитися.

Євген Пилипенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter.

Previous post США направили новий безпілотник у бік Криму – він веде розвідку, не залітаючи до акваторії Чорного моря
Next post Вчені виявили планетарні “копії” Юпітера та Нептуна – новини на УНН