Історики Болгарії та Північної Македонії вирішили давню суперечку

Історики Болгарії та Північної Македонії вирішили давню суперечку

Фото: ЕРА

Історики Болгарії та Північної Македонії припинили давній спір

Комісія домовилася, як окреслювати історичних діячів спільної історії. Це стало ще одним кроком до початку переговорів про приєднання Північної Македонії до ЄС.


 

Спільна комісія істориків з Болгарії та Північної Македонії домовилася про те, як окреслювати історичних діячів спільної історії. Це стало ще одним кроком до початку переговорів про приєднання Північної Македонії до ЄС, повідомляє Euractiv.


 


У 2017 році було створено спільну історичну комісію для вирішення спорів з питань історії. Останні 2 роки ця комісія не могла знайти спільного формулювання для історії періоду середньовіччя. Тепер комісія підготувала низку рекомендацій про внесення змін до підручників історії двох країн.


 


Спільна комісія оголосила царя Самуїла “правителем великої середньовічної держави, якою більшість представників сучасної історичної науки вважає Болгарське царство із центром на території сьогоднішньої Республіки Північна Македонія”. Так вирішеним можна вважати питання про те, чи цар Самуїл – болгарський чи македонський цар.


 


Також рекомендовано використовувати такі вирази, як “сьогоднішні болгарські землі” або “територія сучасної Болгарії”, замість узагальненого терміна “болгарські землі”, вживаного в історичному контексті.


 


Вирішення спору про Кирила і Мефодія, авторів кирилиці, полягає в тому, що “їхня творчість розвивалася в літературних центрах Преслава й Охрида, які розташовувалися тоді на території середньовічної Болгарської держави, де їхні учні знайшли умови для роботи”. Це дає привід Болгарії та Північній Македонії відзначати 24 травня як День святих Кирила і Мефодія. Рекомендації стосуються також Климента і Наума Охридських – учнів Кирила і Мефодія.


 


 

Previous post Зросла кількість загиблих внаслідок вибуху в Єревані
Next post Експерти оцінили ризики віддаленої роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *