НБУ вимагає від банків визначити 35% відділень, які працюватимуть у разі тривалої відсутності електрики

Національний банк України вимагає від банків визначити в кожному регіоні чіткий перелік чергових відділень – щонайменше 35%, що забезпечуватимуть надання послуг клієнтам банку в разі тривалої відсутності енергопостачання.

Як повідомляє пресслужба регулятора, НБУ продовжує вживати заходи для забезпечення безперервності роботи банківської системи в умовах воєнного стану, зокрема, втілюється проєкт Power Banking – чергові банківські відділення, які надаватимуть клієнтам фінансові послуги в умовах тривалої відсутності електропостачання. Ці відділення забезпечуються усім необхідним обладнанням та каналами зв’язку для безперервної роботи, а також додатковим персоналом, касовою технікою, банкоматами, готівкою.

Крім того, Нацбанк звернувся до банків з ініціативою щодо запровадження «банкоматного національного роумінгу», який передбачає запровадження єдиних розширених лімітів та скасування додаткових комісій на зняття готівки власниками карток інших банків в банкоматах.

Росія з жовтня регулярно завдає масованих ракетних ударів по енергетичних обʼєктах в Україні, після одного з таких ударів 23 листопада значна частина країни на деякий час залишилася без енергопостачання. Досі в більшості областей тривають планові відключення електрики.

У британській розвідці вважають, що удари по українській критичній інфраструктурі, ймовірно, є першим прикладом реалізації Росією концепції стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей (SODCIT) – ключового компонента військової доктрини, яку вона прийняла в останні роки.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляв, що вражаються обʼєкти, використання яких допомагає «вбивати росіян».

Україна вважає удари по цивільній інфраструктурі актами тероризму, їх також засуджують країни Заходу.

Previous post удари «в серце Росії» по авіабазах
Next post Окупаційна влада Криму заявила про продовження дії високого рівня терористичної небезпеки на півострові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *