Вчені серед пустелі знайшли залишки стародавнього коралового рифу

0 0
Read Time:55 Second
Вчені серед пустелі знайшли залишки стародавнього коралового рифу

Фото: Earth surface processes and landforms

Рівнина Нулларбор

Австралійська рівнина Налларбор була вкрита тропічним океаном приблизно 14 мільйонів років тому.


Дослідники з Куртіна, використовуючи сучасні супутникові знімки, виявили рештки стародавнього коралового рифу, вік якого складає кілька мільйонів років. Про це повідомляє Earth surface processes and landforms.


Зокрема, групу вчених привабила рифоподібна форма рельєфу, що складається з круглого піднесеного кільця.


 


“Кільцеподібний “горб” не можна пояснити позаземним впливом або будь-якими відомими деформаційними процесами. Але він зберігає оригінальні мікробні текстури та особливості, які зазвичай зустрічаються у сучасному Великому Бар’єрному рифі”, – сказав автор дослідження доктор Майло Бархем.


 


Також експерти зазначають, що рівнина є особливо плідним місцем для геологічних досліджень, оскільки її практично не зачепила ерозія.


 


“На відміну від багатьох частин світу, великі площі рівнини Нулларбор залишилися практично незмінними під впливом процесів вивітрювання та ерозії протягом мільйонів років, що робить її унікальним геологічним полотном, на якому дивовижно відбита давня історія”, – додав Бархем.


 


На своїй поверхні завдяки відносно стабільним умовам рівнина Нулларбор зберегла велику кількість метеоритів, що дозволяє зазирнути в минуле, до витоків Сонячної системи.


 


 


 


 

Previous post Пєсков побачив у анонсованих безпекових гарантіях для України «вступ до НАТО»
Next post Дефіцит бюджету-2023 становитиме $38 млрд – Шмигаль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.