Вчені знайшли скам’янілість риби, віком 380 млн років

0 0
Read Time:1 Minute, 7 Second
Вчені знайшли скам янілість риби, віком 380 млн років

Фото: unipage.net

Стародавнє серце

Дослідники сподіваються, що відкриття допоможе роз’яснити еволюцію людського тіла.


 

Дослідники з Університету Кертіна виявили серце поруч із окремими скам’янілими шлунком, кишківником та печінкою риби, віком 380 мільйонів років. Про це пише Daily Mail.


 


Найдавніше у світі серце знайдено в скам’янілості, що прекрасно збереглася, у формації Гого в Західній Австралії. Орган складається із двох камер, менша з яких міститься вгорі.


 


Зазначається, що це відкриття може допомогти переглянути еволюцію людського тіла.


 


“Еволюцію часто представляють як серію маленьких кроків, але ці стародавні скам’янілості припускають, що між безщелепними і щелепними хребетними стався великий стрибок. У цих риб буквально серце в роті і під зябрами – як у сучасних акул”, – сказала професорка Кейт Тринаджстік, яка керувала дослідженням.


 


М’які тканини стародавніх видів рідко зберігаються, тому команда була вражена, виявивши, що скам’янілі органи залишилися недоторканими.


 


“Що справді виняткового у рибах гого, так це те, що їхні м’які тканини збереглися у трьох вимірах”, – сказав співавтор професор Пер Альберг з Упсальського університету.


 


Дослідники використовували нейтронні промені та синхротронне рентгенівське випромінювання для сканування зразків, які все ще перебували у вапняку. Це дозволило їм побудувати тривимірні зображення м’яких тканин усередині них. Тривимірні зображення показали, що риба мала складне S-подібне серце, що складається з двох камер, причому, менша з двох розміщувалася зверху.


 


 


 


 


 

Previous post У Херсоні прогриміли вибухи в будівлі, де окупаційні сили розмістили свою «адміністрацію»
Next post У Китаї за 20 хвилин згорів хмарочос: сотні жертви

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.