У США розробили першу у світі вакцину від наркозалежності

У США розробили першу у світі вакцину від наркозалежності

Створено вакцину від наркозалежності

Клінічні дослідження вакцини на гризунах не спричинили побічних ефектів, тому найближчими місяцями їх тестуватимуть на людях.


 

Американські вчені з низки науково-дослідних центрів та університетів Х’юстона і Нового Орлеана розробили першу у світі вакцину проти наркозалежності. Про це повідомляє Pharmaceutics.


 


Зокрема йдеться про опіоїди, пов’язані зі збільшенням числа випадків розладів та передозуванням зі смертельним наслідком. Експерти зазначають, що, незважаючи на те, що залежність від наркотичних речовин виліковна, 80% людей страждають від рецидиву.


 


При цьому доза фентанілу всього в два міліграми може бути смертельною, оскільки цей препарат у 50 разів сильніший за героїн і в 100 разів сильніший за морфін.


 


“Наша вакцина здатна генерувати антитіла проти фентанілу, які пов’язуються зі споживаним фентанілом і запобігають його потраплянню в мозок, дозволяючи вивести його з організму через нирки”, – сказав доцент університету Х’юстона Колін Хейл.


 


Крім того, вчені підкреслили, що після введення вакцини людина не відчуватиме ейфорію, а зможе повернутися до розумного мислення.


 


“Антитіла до фентанілу специфічні, а похідне фентанілу не входить у перехресну реакцію з іншими опіоїдами, такими як морфін. Це означає, що людина, вакцинована від фентанілу, все ще може лікуватися іншими опіоїдами”, – пояснюють вчені.


 


 


 


 


 

Previous post «Якби мене бомбили, я б не сказав, що це щось позитивне». Москвичі про наслідки війни для України (опитування)
Next post Суд у Молдові звільнив Додона з-під домашнього арешту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *