“Підлітки кричать про біль та потреби” – психологи пояснили, чому в Україні набув популярності рух “Редан” – новини на УНН

КИЇВ. 3 березня. УНН. Субкультура підлітків-неформалів “Редан”, яку розповсюджує ФСБ Росії на території України, популярна серед підлітків, адже складний вік поєднався з обставинами війни. Зараз у підлітків не реалізовано потреби проявляти себе та впливати на обставини. А цей рух цю можливість дає. Про це у коментарі УНН розповіли психологи.

Подробиці

“Ситуація з “Редан” показала, що підлітки кричать про біль та свої потреби. І це єдиний можливий варіант, щоб у нинішніх умовах звернули на цю увагу. Кожен рух, кожна дія дитини, будь-якого віку, це про потреби. Не важливо, наскільки нам подобається чи не подобається ця дія. Так влаштовано психіку дитини – діяти імпульсивно”, – розповіла дитячий психолог Юлія Вінтоняк.

За статистикою волонтерів та дитячих психотерапевтів та психіатрів, від війни найбільше страждають діти молодшого дошкільного віку (3-5 років) та підлітки середнього віку (12-16 років).

“Що потрібно підлітку? Насамперед, визнання, спілкування та місце, де вони можуть виявлятися. Якщо подивитися на події сьогоднішнього дня, багато дітей залишилися без друзів, тому що їх або немає в живих, або вони поїхали і немає з ними зв’язку. У багатьох немає житла, або навіть родичів і сім’ї і це абсолютна криза, як і у дорослих, у них зникло попереднє життя, вони опинилися в підвішеному стані і їм нема на що спиратися, але на відміну від дорослих, у дітей психіка менш стабільна до тим подіям, які зараз відбуваються”, – зазначила Вінтоняк.

У мирний та безпечний час підлітковий період складний і всі події сприймаються гостро. А зараз це ще накладається на жахливі обставини та нестачу внутрішніх ресурсів у самих батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке стрес, хто найменше від нього захищений і як з ним боротися – розповідає експерт

“Це говорить про нашу прогалину щодо програм відновлення та підтримки дітей та підлітків. Я знаю, що ведеться робота з дітьми молодшого дошкільного віку. Але ні мені, ні моїм колегам не відомо про такі ж програми для підлітків. А їм треба поговорити їм треба визнання та спосіб проявити себе. Натомість, вони бачать агресію навколо себе”, – розповіла психолог.

Саме тому рух “Редан” так ефективно почав діяти на українських підлітків. Вони потрапили до спільноти, де задовольняються їхні базові психологічні потреби.

Підлітки самі по собі знаходяться між двома полюсами, коли вже не дитина, але ще й не доросла. якісні стосунки з батьками, які базувалися б на довірі та спілкуванні, щоб підліток міг сказати дорослому все, що його турбує, і надати можливість відчувати себе виявленим у тій сфері, яка його цікавить, де б вона могла приймати рішення. “лазівку”, щоб вийти з цього забуття”, – зазначила Вінтоняк.

Дитячий психолог Тетяна Кирієнко також зазначає, що популярність руху Редан пов’язана саме з нереалізованою потребою впливати на обставини.

“Діти хочуть бути почуті і побачені, а батьки цієї можливості не дають. Тому батькам рекомендую цікавитися життям своєї дитини: мрії, бажання, що її турбує. Не бійтеся давати дітям більше відповідальності, зараз вони потребують значущості. Можете дати дитині завдання щотижня. відвідувати того, хто потребує допомоги, залучити до збору парафіну для воїнів, або просто дати забирати молодшу сестричку або братика з садка, тобто будь-яку відповідальність. у вас є діти”, – радить Кирієнко.

Ще одна причина популярності руху – необмежене користування соцмережами та можливість приєднуватися до будь-яких груп.

“Підніміть тему певного молодіжного руху, щоб діти знали, що вони несуть, для чого виникають і чим небезпечні. Запитайте думку дитини, що б вона зробила, якби її запросили до такого угруповання. Дитина повинна мати уявлення, якщо колись зіткнеться з подібними. Такими розмовами ви зможете сформувати думку у дитини та вберегти її від впливу певних груп”, – додала Кирієнко.

Нагадаємо

Російська фсб шляхом маніпуляцій поширює серед підлітків в Україні рух ПВК “Редан” – субкультура підлітків-неформалів, що утворилася в Росії під впливом аніме. Начальник ГУНП Харківської області Володимир Тимошко повідомив, що у місті затримано сотні неповнолітніх, які хотіли влаштувати масову бійку. Також поліція Києва на столичному Печерську попередила конфлікт між молоддю цього угруповання.

Previous post Вчені виявили планетарні “копії” Юпітера та Нептуна – новини на УНН
Next post Понад 60% українців вважають, що події в країні розвиваються у правильному напрямку – опитування – новини на УНН