Коли Путін помре і коли війна завершиться? Відповів штучний інтелект СhatGPT – новини України, Технології

СhatGPT – новий проект у сфері штучного інтелекту, який називають “вбивцею Google”. Він здатний до діалогу та генерує вражаюче деталізований письмовий текст – майже як людина. Штучний інтелект навчається на велику вибірку тексту, взятого з інтернету.

Liga.Tech вирішила запитати у чату, що потрібно Україні для перемоги, коли помре Путін і чи завершиться війна 2023 року.

Коли закінчиться війна в Україні

Питання, яке хвилює всіх українців – коли закінчиться війна. Чатбот вважає, що ситуація “складна та багатогранна”, тому важко передбачити, коли все завершиться. На уточнення, чи може війна завершитися вже 2023 року, штучний інтелект відповів:

“Хоча дипломатичні зусилля продовжуються, прогрес у досягненні тривалого припинення вогню та вирішенні основних проблем, які призвели до конфлікту, незначний. Цілком можливо, що війна може продовжуватися після 2023 року, якщо не відбудуться значних змін у політичній та дипломатичній ситуації”.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Telegram: головні новини світу технологій

Багато хто вважає, що РФ може здатися та припинити бойові дії після смерті диктатора Володимира Путіна. Але чатбот із цим не погодився. На його думку, тривалість конфлікту визначається різними чинниками, і дії та рішення окремої особи, навіть такої “потужної”, як президент Росії, є лише одним із багатьох факторів, які можуть вплинути на перебіг війни.

“Важливо зазначити, що війна в Україні – складна проблема з глибоким історичним, політичним та економічним корінням, і її вирішення, ймовірно, вимагатиме багатогранного підходу”, – вважає штучний інтелект.

Чи закінчиться війна після смерті Путіна

Вже кілька років ходять чутки про серйозну хворобу російського диктатора. Психологи та медики намагаються поставити діагноз щодо фотографій та нечастих відео, але чатбот радить все ж спиратися на офіційну інформацію

“Російська конституція вимагає, щоб президент поінформував Раду Федерації (верхню палату російського парламенту) про свою неспроможність. Поки що офіційної інформації про те, що Путін страждає на серйозну хворобу, немає”, – пише бот. Хоча додає, що інформація про здоров’я світових лідерів часто ретельно охороняється, тому є ймовірність того, що громадськість знає не всі.

Дехто вважає, що РФ відмовиться від спроб захопити Україну після смерті Володимира Путіна. Але чатбот із цим не погоджується: “Тривалість конфлікту визначається різними факторами, і дії та рішення окремої особи, навіть такої могутньої, як президент Росії, є лише одним із багатьох факторів, які можуть вплинути на перебіг війни”. Він також зазначає, що війна в Україні є складною проблемою з глибоким історичним, політичним та економічним корінням, і її вирішення, ймовірно, вимагатиме багатогранного підходу.

Однак, є хороша новина. ChatGPT вважає малоймовірним, що президент Росії Володимир Путін спробує захопити Київ, оскільки це призведе до міжнародного засудження та потенційно тяжких наслідків для Росії.

Чому Німеччина так довго не давала Україні танки

Чат не має сумнівів, що танки потрібні Україні для зміцнення свого військового потенціалу, щоб краще захистити свою територію і стримати подальшу агресію. Крім того, танки важливі через мобільність та вогневу потужність, які вони забезпечують, що може бути вирішальним під час війни”, – каже чатбот.

Чому Німеччина так довго не давала Україні танків? Чатбот пояснює це політикою ЄС щодо невтручання у внутрішні справи інших країн та пошуком мирного вирішення конфлікту дипломатичними засобами.

У той же час штучний інтелект не сумнівається, що перемога у війні Росії може мати значні та довготривалі негативні наслідки для Європи та всього світового співтовариства.

Чатбот пояснює, що, по-перше, це порушило б суверенітет та територіальну цілісність України, яка є членом ООН та ОБС та створила б небезпечний прецедент для порушення міжнародних кордонів та використання військової сили для їх зміни. По-друге, це посилило б напруженість між Росією та ЄС та країнами-членами НАТО.

По-третє, це може призвести до напливу біженців та внутрішньо переміщених осіб, що призведе до навантаження на ресурси сусідніх країн, каже штучний інтелект. По-четверте, це може негативно вплинути на світову економіку і порушити світовий енергетичний ринок.

“Нарешті це може призвести до нових перегонів озброєнь і збільшення військових витрат у регіоні, що може дестабілізувати безпеку Європи”, – пише чатбот.

У чому секрет успіху України

РФ сподівалася захопити Київ за три дні і навіть наші союзники не дуже вірили, що Україні вдасться успішно протистояти ворогові. На думку чобота, важко визначити якийсь конкретний “секрет” успіху України, оскільки він, найімовірніше, є наслідком сукупності факторів. Серед них – наявність сильного та рішучого лідера, міжнародна підтримка, військова готовність та національна єдність

Які технології потрібні Україні для перемоги?

“Перемога у війні є складною та багатогранною справою, яку неможливо досягти виключно за допомогою технологій”, – пише чатбот. Однак деякі технології можуть бути використані для допомоги країні у військових зусиллях.

Наприклад, Україна потенційно може отримати вигоду від використання передового військового обладнання, такого як безпілотники, танки та ракетні системи, для покращення своїх оборонних можливостей. Крім того, використання інструментів та технологій кібервійни може використовуватися для порушення зв’язку супротивника та його систем командування та управління.

Однак важливо, щоб технологія була інтегрована з належною стратегією та тактикою, інакше це може призвести до негативних результатів, наголошує штучний інтелект.

На думку чатбота, війна в Україні (яку ChatGPT часто називає конфліктом, очевидно, тому що таке визначення часто зустрічається в англомовному світі. – Liga.Tech) є складним та багатогранним питанням. Його вирішення, ймовірно, вимагатиме комплексного підходу, що розглядатиме політичні, економічні та соціальні проблеми, що сприяли конфлікту.

Щоб впоратися з атакою РФ, Україні знадобиться чітка та єдина стратегія вирішення конфлікту та вирішення основних проблем, які його спричинили, пише штучний інтелект. Зокрема, це підтримка міжнародного співтовариства, включаючи економічну та військову допомогу. Сильне та ефективне керівництво, яке може мобілізувати країну та міжнародне співтовариство для підтримки мирного вирішення конфлікту. Зобов’язання захищати права та благополуччя всіх осіб, які постраждали від конфлікту, незалежно від їхньої етнічної чи національності.

Хто точніший у прогнозах – екстрасенси чи Арештович

Що думають про закінчення війни мольфари, один із найпопулярніших запитів в українському сегменті Google. Але штучний інтелект це питання тільки спантеличило. “Перепрошую за плутанину, я модель штучного інтелекту, я нічого не знаю про мольфари, які роблять прогнози про кінець війни в Україні”, – відповів чатбот. Він вважає, що найкращий спосіб дізнатися про будь-який прогрес чи прогнози – це стежити за офіційними заявами та новинами відповідних органів влади та міжнародних організацій, які беруть участь у процесі вирішення конфлікту.

На уточнення, хто більше знає про війну – екстрасенси чи Олексій Арестович, чатбот назвав екс-порадника правозахисником і відповів так: “Як політик та правозахисник, Олексій Миколайович Арестович має доступ до офіційної інформації та ресурсів, а також має досвід у сфері громадянських свобод та демократії, що робить його надійним джерелом інформації та аналітики про війну в Україні.

З іншого боку, на думку штучного інтелекту, екстрасенси пишаються науково не підтвердженими здібностями, які не вважаються надійними джерелами інформації. Тому чатбот рекомендує покладатися лише на надійні та офіційні джерела.

Читайте також

Вчені створили “вбивцю Google”. Це штучний інтелект ChatGPT – що він вміє робити

Microsoft інвестувала “багато мільярдів доларів” у OpenAI. Штучний інтелект буде у Word та Outlook

Ольга Ліцкевич

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter.

Previous post Великобританія пропонує збудувати завод з виробництва зброї для України на території Польщі
Next post Секс-скандал в університеті імені Карпенка-Карого. У поліції повідомили результати розслідування