“Коли замерзне пекло”, але зараз ми маємо розпочати процес прийняття України до Альянсу.

Таку думку в колонці The Washington Post, опублікованій 30 січня, висловив колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.

“Якби перед вторгненням [президента РФ Владимира] Путіна [24 февраля 2022 года] мене запитали, коли Україна вступить до НАТО, то я сказав би: “Коли замерзне пекло чи не раніше, ніж через 10 років”, – написав політик.

За словами Джонсона, Путін “не напав би на Україну, бо боявся б її членства в НАТО” – “він завжди знав, що це майже нереальна перспектива”.

Путін напав на Україну, тому що не без причини був упевнений, що “ми не дуже серйозно ставимося до захисту України”, він “хотів відродити стару радянську імперію”, і “безглуздо вірив, що переможе”, зазначив Джонсон.

Він вважає, що “повної катастрофи можна було б уникнути”, якби Заходу вистачило “сміливості та послідовності”, щоб “привести Україну до НАТО”.

Джонсон закликав надати Україні все необхідне, щоб якнайшвидше закінчити війну.

“Ми маємо розпочати процес прийняття України до НАТО, розпочати його вже зараз”, – додав колишній британський прем’єр.

Членство України в НАТО Джонсон обговорив 22 січня із президентом Володимиром Зеленським під час візиту до Києва.

контекст:

Протягом останніх років Україна прагнула членства в НАТО, курс на вступ до Альянсу зафіксований у її Конституції. У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, у 2020-му Україна набула статусу партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначалося, що Альянс підтримує вступ України до НАТО. Проте плану дій щодо членства Україна не отримала.

30 вересня 2022 року – після того, як президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – Зеленський повідомив, що Україна подає заявку до НАТО за прискореною процедурою.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога і в цьому їй допомагають члени Альянсу.

За словами Міністра оборони України Олексія Резнікова, Україна де-факто вже стала членом НАТО. “Я впевнений, що найближчим часом ми станемо членом НАТО де-юре”, – зазначив міністр в інтерв’ю ВВС, опублікованому 13 січня 2023 року.

Previous post Готуємо нові реформи: звернення Зеленського наприкінці 342-го дня повномасштабного вторгнення – новини на УНН
Next post Американська DFC виділить 250 млн доларів на підтримку українського бізнесу – Шмигаль – новини на УНН