ЗМІ: Росія за місяць скоротила видобуток нафти на 9%

ЗМІ: Росія за місяць скоротила видобуток нафти на 9%

Фото: Reuters (архивное фото)

Найшвидше видобуток впав у Роснефти – майже на 20%

Ключовим фактором динаміки видобутку може бути відмова європейських трейдерів від купівлі нафти у російських держкомпаній після 15 травня.


 

Росія з початку квітня скоротила середньодобовий видобуток нафти на 8,7% або до 1,37 млн. тонн щодо березня. Про це у п’ятницю, 29 квітня, повідомляє Коммерсант із посиланням на джерела в галузі.


 


“Ключовим фактором для динаміки видобутку може бути відмова європейських трейдерів від купівлі нафти у російських держкомпаній після 15 травня, а також тренд, що триває, на зниження переробки всередині країни”, – пише видання.


 


 


За словами співрозмовників, серед найбільших російських нафтокомпаній найшвидше видобуток упав у Роснефти – майже на 20%, до 370 тисяч тонн на добу. Видобуток Газпром нафти за 26 днів квітня скоротився лише на 4%, в середньому, до 108 тисяч тонн на добу. Сургутнафтогаз знизив виробництво також на 4%, до 163 тисячі тонн.


 


Єдиною великою російською нафтокомпанією, що зберігає рівень видобутку, став Лукойл. У квітні він збільшив виробництво на 0,5%, до 219,5 тисячі тонн на добу.


 


Ймовірно, компанія змогла зберегти обсяги, збільшивши експорт на свої НПЗ у Європі та використовуючи переваги наявності власного трейдера Litasco, – йдеться у повідомленні.


 


Видобуток знижується через відмову європейських споживачів від російської нафти, вважає Андрій Поліщук з Райффайзенбанку: для перенаправлення частини обсягів, призначених для європейського ринку, потрібен час та надання знижок.


 


При цьому наголошується, що загалом експорт нафти з РФ, незважаючи на зниження видобутку, збільшився за рахунок скорочення переробки. За 26 днів квітня експорт зріс на 8,8% щодо березня, до 709,3 тисячі тонн на добу.


 

Нагадаємо, у березні експорт російської нафти впав на чверть. Росія зіткнулася з проблемою продати свою нафту після введення ембарго США та негласного бойкоту у відповідь на війну в Україні. За даними ЗМІ, зараз близько 70% російської нафти, що поставляється на експорт, важко знаходить покупців.


 


 


 


 

Previous post Психолог розповіла, як заспокоїти дітей під час війни
Next post Вчені назвали дату створення першого мультфільму

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *